Przejdź do treści

Korzystne działanie endermologii

Zabiegiem, który wykazuje pielęgnacyjne działanie, odmładza twarz i ciało, poprawia metabolizm tkanki tłuszczowej, a także stymuluje produkcję włókien kolagenowych, jest endermologia. Zabieg ten to mechaniczny masaż podciśnieniowy, który oddziałuje na tkankę łączną. Osoby, które zdecydują się na serię zabiegów mogą pozbyć się cellulitu, wymodelować swoją sylwetkę, a także wyszczuplić ciało.

Wskazania do wykonania endermologii

endermologia łódźMetoda ta powstrzymuje powstawanie pomarańczowej skórki, a także zmniejsza widoczność tej już istniejącej. Warto zdecydować się na zabieg, jakim jest endermologia Łódź jest miastem, gdzie panie mogą skorzystać z tego rozwiązania, pozbyć się cellulitu, a także dotlenić skórę i przyśpieszyć krążenie. Endermologia przyspiesza metabolizm, w efekcie czego skutecznie usuwa toksyny oraz tłuszcz. Działa także odmładzająco, poprawia sprężystość oraz elastyczność skóry, może być dokonywana na twarzy, szyi i dekolcie. Efektem tej metody jest wygładzenie zmarszczek, poprawa konturu twarzy, a także zwiększenie elastyczności skóry. Aby osiągnąć pożądane efekty ważne jest, by zdecydować się na serię zabiegów. Są one bezbolesne, nie powodują dyskomfortu. Pacjentki i muszą ubrać specjalny kombinezon, którego zadaniem jest ochrona skóry przed bezpośrednim kontaktem z głowicą sprzętu. Podczas zabiegu skóra jest rolowana od zewnątrz do wewnątrz, w efekcie czego oddziałuje się na jej głębokie warstwy, co pobudza tkanki do regeneracji.

Masaż różni się intensywnością, która zależy głównie od partii ciała, na jaką się go wykonuje. Metoda ta doskonale wpływa na stan skóry i mięśni, poprawia samopoczucie. Jest wyjątkowo przyjemna, wydzielają się endorfiny, wspomaga walkę z obrzękami, a także reguluje przepływ krwi oraz limfy w organizmie. Zmniejsza bóle mięśni, kości i stawów.