Przejdź do treści

Kuchnia czy piec kaflowy?

Moja mama zapragnęła mieć po remoncie prawdziwy piec kaflowy. Przystałam na ten pomysł z nieukrywanym entuzjazmem, którego nie podzielała reszta rodziny, jednak z czasem udało się nam przekonać resztę rodzeństwa i tatę, że jest to wspaniały pomysł. Po dłuższym namyśle doszliśmy do wniosku, że do naszego nowego domu będzie pasowała również kuchnia kaflowa.

Czy warto budować piec i kuchnię kaflową?

piece i kuchnie kafloweNie można powiedzieć, że kuchnia kaflowa czy piec zbudowany z kafli są przeżytkiem i że ich obecność w domu oznacza, że jest to stary dom. Wręcz przeciwnie. Teraz coraz więcej osób chce gotować, piec i ogrzewać się przy prawdziwym „kaflaku”. To, co kiedyś było rozbierane na rzecz nowoczesnych kuchenek gazowych, czy elektrycznych teraz wraca do łask. Piece i kuchnie kaflowe można bardzo ładnie zaaranżować w domu czy mieszkaniu, dlatego warto przemyśleć budowę takiej kuchni. W Internecie można natrafić na wiele ciekawych projektów, które są prawdziwymi dziełami sztuki. Widziałam już wiele zdjęć, na których zdunowie pokazali, że są w stanie, stawiając jednej kafel na drugim zrobić funkcjonalny i ciekawy piec. Wraz z mamą doszłyśmy do wniosku, że i w naszej kuchni dobrze będzie, gdy stanie duży biały piec, na którym będzie można także przygotowywać posiłki. Nie chciałyśmy wielu ozdobników, a i reszcie rodziny nie spodobały się dodatkowe naklejki czy specjalnie na zamówienie produkowane kafle.

Już nie mogę się doczekać, kiedy w kuchni stanie piec z prawdziwego zdarzenia. Póki co, remont dopiero się rozpoczął, więc mam nadzieję, że jeszcze w tym roku dane będzie mi spędzić noc na zapiecku. Mam już namiary na polecanego specjalistę od budowania piecy. Jeżeli zdun, który będzie stawiał piec, wywiąże się ze zlecenia, na pewno go polecę.