Przejdź do treści

Markizy tarasowe, sposób na upalne lato

markizy tarasowe

Jeszcze miesiąc lub dwa i nadejdzie oczekiwane przez wszystkich lato. Wrócą gorące popołudnia, słoneczne dni i ciepłe wieczory, w trakcie których naszym celem numer jeden będzie poszukiwanie miejsca w którym będziemy mogli się choć troszkę ochłodzić. Miejsca w którym bez problemu będziemy mogli schować się przed słońcem , gdzie będziemy mogli usiąść z zimnym piwem w dłoni bez obawy, że dostaniemy mandat za spożywanie alkoholu na dworze.

Markizy tarasowe

 

markizy tarasoweOdpowiednim do tego miejscem wydaje się nasz ogród, w którym możemy sobie zrobić nasz mały kącik odpoczynkowy. Będziemy mieli w nim komplet krzeseł dla kilkunastu osób, duży stół, a nad głową będzie markiza tarasowa. To właśnie markizy tarasowe chronią nas przed padającymi promieniami słonecznymi. Należy ją zamontować nad naszym miejscem odpoczynku, bardzo często markizy tarasowe mają specjalne uchwyty dzięki którym możemy je przyczepić do ściany budynku lub po prostu postawić na specjalnych nóżkach na ziemi.
Oczywiście kiedy skończą się upały, nie możemy zostawić naszej markizy na zewnątrz. Aby sprzęt Nam służył przez lata musimy go odpowiednio zabezpieczyć przed zimą. Najlepiej składując w garażu. Garaż to miejsce w którym trzymamy samochód, więc teoretycznie jesteśmy tam codziennie i możemy doglądać stan naszej markizy.

Najczęściej są one wyposażone w trudne do sforsowania bramy garażowe, przez co możemy być pewni, że nikt sobie nie przywłaszczy naszej markizy tarasowe, a nawet jeśli tak by się stało, to bramy garażowe mają swoich producentów i to do nich wtedy powinniśmy udać się na reklamacje.