Przejdź do treści

Medycyna pracy, kardiolog i badania okresowe

kardiolog

Pracuję w biurze i dużo czasu spędzam przed komputerem. W zasadzie mi to nie przeszkadza, bo lubię swoją pracę. Czasem męczy mnie jedynie to wielogodzinne siedzenie, bo nogi od tego bolą, ale jakoś daję radę.

Kardiolog z Łodzi się przydaje

kardiologStaram się ćwiczyć po powrocie do domu, by mieć codzienną dawkę ruchu. Moi koledzy i koleżanki z pracy myślą podobnie. Ostatnio szef powiedział, że wszyscy musimy przejść badania okresowe w związku z naszą pracą. Co jakiś czas każdy to musi przejść zgodnie z prawem, żeby później nikt się nie czepiał. Nikt nie narzekał z tego powodu. Dostaliśmy dzień wolnego i wszyscy mieliśmy się tam wybrać. Medycyna pracy to była dla mnie nowość. Nigdy nie przechodziłam takich badań. Jednak nie bałam się ich. Koledzy mówili, ze to tylko rutynowa kontrola. Sprawdzą nam ciśnienie, nasz wzrok i słuch i to tyle. Więcej jest całego czekania, niż wszystkiego innego. Dlatego dostaliśmy dzień wolnego, bo oczywiście przychodnia działa od ósmej do piętnastej. Zanim dostaniesz się do gabinetu to trochę potrwa, potem badania i jeszcze jakieś ewentualne papiery i skierowania. Na przykład może być konieczne, żeby zobaczył cię kardiolog z Łodzi, jeśli będziesz mieć zbyt wysokie ciśnienie, lub ginekolog, jeśli kobieta jest w ciąży, ale jeszcze nie jest na okresie macierzyńskim. Myślę, ze mnie to nie groziło.

Ostatnio jak złapało mnie przeziębienie to miałam robione różne badania, także badania krwi, i wszystkie wyszły prawidłowo.Nie sądziłam więc, że coś się stanie. Jedyne co to powiedzieli mi, ze pewnie mój wzrok będzie się pogarszał w pracy, ale okulary mi na razie nie są potrzebne.