Przejdź do treści

Metaliczna farba do starych mebli

Od wielu lat zajmuje się renowacją starych i antycznych mebli. Moje hobby szybko się przerodziło w pracę na pełen etat przez ilość zamówień, jakie otrzymywałam. Musiałam zrobić mały warsztat na tyłach garażu aby móc naprawiać i unowocześniać wszystkie meble.

Sposób na nowoczesne meble-farba metaliczna

farba metaliczna do mebliMoja praca zaczęła się od zleceń, jakie dostawałam od bliższych i dalszych znajomych. Początkowo były to zwykle i proste naprawy. W późniejszym czasie jednak dostawałam coraz bardziej skompilowane zlecenia i moje hobby przerodziło się  w pracę na pełen etat. Aby sprostać wszelkim wymaganiom i nowym zleceniom musiałam zakupić sporo narzędzi oraz farb. Wielu z moich klientów chce abym odnawiała ich stare komody, które po renowacji trafić mają do salonu lub jadalni czy sypialni. Wielu klientów lubi nowoczesny styl i chce aby meble były w kolorze metalicznym. Modne i bardzo uniwersalne kolory to złoty oraz srebrny. Farba metaliczna do mebli jest niezwykle wydajna i ma bardzo dobre krycie. Na rynku dostępnych jest wiele farb w ciekawych odcieniach. Metaliczne farby sprawdzają się najbardziej przy renowacji starych mebli. Farby metaliczne najczęściej nie potrzebują podkładu są odporne na uderzenia i wszelkiego rodzaju zarysowania. Oprócz tego farby metaliczne nadają się doskonale do renowacji elementów dekoracyjnych z metalu, ceramiki czy szkła. Meble pomalowane w metalicznych odcieniach pasują zarówno do klasycznych wnętrz jak i do bardziej nowoczesnych i modernistycznych pomieszczeń. Każdy stary mebel zyskuje nowe drugie życie gdy zostaje pomalowany metalicznym kolorem.

Metaliczne farby przełamują nudę w naszym otoczeniu. Najprościej zatem pomalować stary mebel, który w nowej odsłonie nie tylko będzie przyciągał wzrok, ale również będzie niezwykłym elementem dekoracyjnym naszego pomieszczenia.