Przejdź do treści

Mocna kawa i jej rodzaje

Ludzie dzielą się na tych, którzy uwielbiają herbatę i tych, którzy zdecydowanie preferują kawę. Zdecydowana większość należy do tej drugiej grupy. Kawa to ich podstawowy napój, bez którego ich dzień byłby nieudany. Kawa to rzecz, o której wielu z nas myśli od razu po przebudzeniu. Zapewne to bardziej przyzwyczajenie niż prawdziwe uzależnienie, jednak świat bez kawy nie byłby taki sam. A więcej o typach kawy w tekście poniżej.

Najpopularniejsze rodzaje kawy

kawa z niemiec hurtIdąc do pierwszej lepszej kawiarni, zobaczymy tam prawdopodobnie wiele rodzajów kawy, od najprostszych będących tylko czarną zwykłą kawą, do najbardziej wyszukanych i zwariowanych smaków. Jeśli lubimy naprawdę mocną, stawiającą na nogi czarną filiżankę energii, najlepszym wyborem będzie dla nas kawa z Niemiec hurt, której w Polsce jest sprowadzany z tego kraju w dużych ilościach. Wracając natomiast do najpopularniejszych rodzajów kawy spożywanej w Polsce, zdecydowanie w większości polskich domów przeważa wciąż kawa sypana, chociaż piją ją w większości w tym momencie osoby starsze. Jeśli ktoś w domu nie ma ekspresu do kawy, a nie przepada za piciem kawy sypanej, to pije zazwyczaj kawę rozpuszczalną, na przykład z mlekiem. Jest ona delikatna i dobra do picia popołudniami, gdy nie chce się pić czegoś mocniejszego. Jednak będąc we wszelkiego typu kawiarniach, najczęściej zamawiane jest latte, cappuccino czy espresso.

Picie kawy jest popularne od dłuższego czasu, chociaż niedawno zaczęły pojawiać się plotki na temat szkodliwości kawy. Jak jednak potwierdzono, picie kawy w umiarkowanych ilości nie ma prawa mieć szkodliwego wpływu na nasze zdrowie. Kawa daje wielu z nas przyjemność, nie pijemy jej tylko po to, by się rano dobudzić, lecz po prostu dla samego jej smaku i aromatu.