W przypadku braku izolacji lub jej zniszczenia w budynkach, zarówno starych jak i w nowych, często pojawia się problem zawilgocenia ścian. Również w przypadku intensywnych opadów atmosferycznych czy wilgoci pojawiającej się przez nieprawidłowo działającą wentylację, zastosowanie metody iniekcji krystalicznej może pomóc zwalczyć problem.
Osuszanie murów metodą iniekcji krystalicznej
Zawilgocenie ścian powoduje ich osłabienie, niszczenie elementów wykończeniowych pomieszczeń, jak tapety i warstwy malowane, a także sprzyja rozwojowi grzybów i pleśni chorobotwórczych. Z tych i innych powodów z wilgocią należy walczyć, aby zwiększyć komfort życia i zadbać o estetykę i stabilność budynku mieszkalnego. Metoda iniekcji krystalicznej skutecznie osusza ściany, nawet te bardzo zawilgocone. Działa nawet lepiej przy wysokim poziomie wniknięcia wody w mury. Poza tym, podczas wykonywania nie trzeba najpierw osuszać ścian, można od razu rozpocząć wiercenie otworów do iniekcji. Popularność tej metody spowodowana jest jej prostotą, niskim kosztem oraz ekologicznością. Wykonuje się ją szybko, bez użycia dużej ilości dodatkowych materiałów i nie wymaga ingerowania w konstrukcję. Metoda polega na wywierceniu otworów, do których wprowadzany jest specjalny preparat, który krystalizuje się i po upłynięciu odpowiedniego okresu wypełnia się je zaprawą uszczelniającą.
Mury po zastosowaniu metody iniekcji krystalicznej są osuszone i pozostaną takie przez wiele lat. Mimo prostoty wykonania, jest to metoda niezwykle skuteczna, która mimo wykonywania otworów w budulcu, nie ingeruje w konstrukcje. Sprawia to, że popularność stosowania iniekcji krystalicznej rośnie i coraz więcej budynków może poprawić swoje właściwości mimo starości czy braku izolacji.