Przejdź do treści

Najlepsze noclegi na terenie Zakopanego

Zakopane uważane jest za najbardziej rozpoznawalną miejscowość turystyczną położoną na Podhalu. Nie ma wątpliwości co do tego, że to właśnie w tym mieście zatrzymuje się najwięcej miłośników Tatr. Duże zainteresowanie przekłada się także na bazę noclegową, którą w dużym stopniu tworzą domki letniskowe. Dlaczego warto wybierać te kwatery? Co wyróżnia je na tle innych miejsc noclegowych?

Dlaczego warto nocować w domkach?

domki z drewna zakopaneZ każdą wycieczką w góry wiąże się pytanie odnośnie miejsca noclegowego. Przed taką podróżą musimy mieć świadomość, że wynajęcie czegoś na ostatnią jest praktycznie niemożliwe, dlatego też warto dokonać rezerwacji nawet kilka miesięcy przed wyjazdem. Często także nie do końca wiemy, w jakim miejscu chcielibyśmy nocować, aby te było komfortowe i spełniało nasze potrzeby. Popularną opcją w Tatrach bez wątpienia są domki z drewna Zakopane ma idealne warunki do stawiania takich domków, bo kto nie chciałby budzić się w zielonej okolicy z pięknym widokiem na góry? Największą zaletą domków letniskowych jest właśnie ich położenie, które dalekie jest od ruchliwych ulic i zgiełku miasta. W otoczeniu domków panuje cisza i spokój, a kontakt z naturą jest naprawdę spory. Domki budowane są z drewna, a ich wnętrze zazwyczaj można podzielić na trzy strefy – sypialnianą, kuchenną oraz łazienkową. W każdym pomieszczeniu znajduje się niezbędne wyposażenie, które nie tylko zapewni nam komfortowy pobyt, ale zadba także o rozrywkę i dobre samopoczucie. W domkach najczęściej znajdują się telewizory, które pomogą nam zabić nudę w czasie czekania na poprawę pogody. Ceny domków są stosunkowo niskie, a ich różnorodność sprawia, że zarówno pary, jak i kilkuosobowe grupy znajdą nocleg dla siebie.

Zakopane to najchętniej odwiedzana miejscowość położona u samych stóp Tatr. Popularność miasta związana jest z bardzo rozbudowaną bazę noclegową, w skład której wchodzi kilka rodzajów kwater. Najlepszym wyborem na Podhalu są domki letniskowe, które cechują się nie tylko dobrymi warunkami, ale także przystępnymi cenami.