Przejdź do treści

Najmodniejsze fartuchy dla kelnerów

Większość Polaków stołuje się w domu. Obiad w restauracji zostawiamy na specjalną okazję. Romantyczna kolacja w ulubionym bistro to też jest sporadyczne wyjście we dwoje. Zdecydowanie częściej wybieramy posiłki domowe. Jednak jak już wybieramy się do restauracji na obiad to staramy się wybrać eleganckie miejsce z dobrym jedzeniem za przystępną cenę.

Eleganckie restauracje z obsługą kelnerską

zapaska kelnerskaKażda elegancka restauracja to taka, w której obsługa kelnerska jest na najwyższym poziomie. Dodatkowo świeże i różnorodne posiłki oraz dystyngowany wystrój są także bardzo ważne przy wyborze miejsca na np. kolację z okazji rocznicy ślubu. W każdej dobrze ocenianej restauracji kultura osobista oraz ubiór kelnerów są nienaganne. Zazwyczaj kelnerzy noszą eleganckie spodnie i białe koszule, na to natomiast zakładana jest zapaska kelnerska. Taki fartuszek jest niezwykle przydatny w pracy każdego kelnera. To właśnie w fartuszku kelnerzy trzymają swoje notatniki, na których zbierane są zamówienia od klientów oraz długopis lub coś innego do pisania. Każda zapaska kelnerska musi być nieskazitelnie czysta i  bardzo dobrze wyprasowana, ponieważ jest nieodłącznym elementem schludnej garderoby każdego kelnera. Najbardziej popularne są fartuszki czarne, które są bardzo eleganckie i pasują do każdego rodzaju ubioru. Zarówno kelnerki jak i kelnerzy gustują w czarnych fartuchach.

W wielu zawodach nienaganny ubiór ma ogromne znaczenie. Zarówno prezes dużej firmy jak i kosmetyczka czy kelner kojarzy się z ubiorem czystym i schludnym. Nie wyobrażamy sobie wejść do restauracji, w której kelner w poplamionej koszuli i dziurawych spodniach podaje nam posiłek. Dlatego czystość w takim miejscu jak restauracja nie dotyczy tylko samego miejsca ale także obsługi.