Przejdź do treści

Naturalna zawieszka drewniana do smoczka

Produkty naturalne, wykonane z ekologicznych materiałów przyjaznych dzieciom, cieszą się dużym zainteresowaniem wśród rodziców. Dlatego wybierając akcesoria dla niemowlaka, należy zwracać uwagę na skład produktów, kraj i miejsce pochodzenia oraz certyfikaty jakości. Zawieszki z drewna pomagają utrzymać smoczek w sterylnych warunkach.

Drewniane akcesoria do niemowlęcych smoczków

zawieszka drewniana do smoczkaKażdy rodzic chce by jego maleństwo wychowywało się w bezpiecznym otoczeniu. Cena w przypadku artykułów dla najmłodszych pełni rolę drugoplanową. Ważniejsze jest bezpieczeństwo niemowlaka. Praktyczna zawieszka drewniana do smoczka pomaga zabezpieczyć go przed upadkiem i zabrudzeniem. Druga ważna funkcja, jaką spełnia uchwyt na smoczek, to edukacja niemowlaka. Małe rączki lubią chwytać i ciągnąć wszelkie dostępne przedmioty. Na pomysłowej zawieszce znajdują się koraliki mocno przytwierdzone do zapinki. Dzięki temu niemowlę może swobodnie bawić się zawieszką bez obawy zakrztuszenia drobnymi częściami. Kolorowe kształty stymulują zmysł wzroku i dotyku. To z kolei sprawia, że zawieszka wykonana z drewna jest wprost wymarzonym dodatkiem o podwójnej funkcji. Zabezpiecza smoczek przed zagubieniem, upadkiem, upuszczeniem oraz dostarcza maluchowi dodatkowych atrakcji. Projektanci drewnianych zawieszek do smoczków starają się dostosować owe przedmioty do percepcji i zdolności manualnych najmłodszych dzieci. 

Pomysłowa zawieszka do smoczka niemowlęcego wykonana może być z różnych materiałów. Warto zwrócić uwagę na naturalne tworzywa: tkaninę lub drewno. Tego typu materiały są bezpieczne dla dziecka i zdrowe. Dodatkowo drewniane koraliki lub kółka, które składają się na kształt zawieszki, pomocne są w rozwoju wzroku oraz motoryce małych raczek niemowlaka. To praktyczny zakup.