Przejdź do treści

Nieduży jeździk akumulatorowy

Dzieci od pewnego wieku uwielbiają być samodzielnie i każdym kroku próbują to demonstrować. Chcą się same ubierać, jeść, chodzić na spacerze czy jeździć na rowerze bez pomocy rodzica. Dlatego też w tym okresie dobrą zabawką będzie samochodzik.

Jak wyglądają jeździki dla najmłodszych?

mały jeździk na akumulatorRodzice przeważnie kupują maluchom zabawki, którymi mogą się bawić w domu, czyli mogą to być klocki, lalki, przytulanki czy małe, zdalnie sterowane samochodziki. Jednak warto też pomyśleć o pojazdach nieco większych, którymi dzieci mogą się przemieszczać nie tylko w domu, ale również poza nimi. Ciekawą propozycją jest mały jeździk na akumulator, który może być w wersji samochodu, rowerka, motoru czy wielofunkcyjnego sprzętu. Są to zabawki przeznaczone dla dzieci od około trzeciego roku życia, choć są modele, które dzięki odpowiednim zabezpieczeniom mogą być wykorzystywane przez nieco młodsze maluchy. Najlepsze będą modele wielofunkcyjne, które po niewielkich zmianach mogą służyć jako pchacz czy odpychacz. Jeździki tego typu mają wbudowane mocne silniki i wydajne akumulatory, dzięki którym dzieci mogą w nich jeździć nawet przez dwie godziny bez konieczności ładowania. Tak pojazd może służyć do zabawy w domu, jeżeli posiadamy dość dużo wolnej przestrzeni, w ogrodzie lub na spacerze. Większość z nich posiada zamontowane z tyłu teleskopowe uchwyty do prowadzenia, dzięki czemu w razie potrzeby rodzic może malucha pchać. Choć zakup takiego pojazdu wiąże się z wydatkiem około stu – trzystu złotych, to nie brakuje na niego chętnych.

Akumulatorowe jeździki przeważnie są wykonane z tworzywa sztucznego i mają wygodne fotele z pasami bezpieczeństwa lub z barierkami ochronnymi aby zminimalizować ryzyko wypadnięcia w trakcie jazdy. Trzylatki są już na tyle duże, że bez problemu sobie radzą z kierowaniem nimi.