Przejdź do treści

Niezawodny system przeciwpożarowy

żaluzja przeciwpożarowa

Budynku użytku publicznego muszą posiadać instalację przeciwpożarową. Wymaga tego prawo budowlane. Jeśli budynek, w którym codziennie przebywa duża liczba osób, nie posiada takiej instalacji, to nie może zostać oddany do użytku. Jeśli już musimy wykonać taką instalację, to warto zrobić ją w taki sposób, aby faktycznie spełniała swoją rolę tak jak należy.

Automatyczna żaluzja przeciwpożarowa

żaluzja przeciwpożarowaEfektywna instalacja przeciwpożarowa powinna składać się z kilku elementów. Poza natryskami, czujnikami dymu, gaśnicami warto zainwestować także w żaluzje przeciwpożarowe. Dzięki żaluzjom ogień nie będzie mógł się rozprzestrzeniać po całym budynku, tylko zostanie zduszony w jednym pomieszczeniu. W ten sposób będziemy mogli znacznie ograniczyć straty i zapanować nad pożarem do przyjazdu straży pożarnej. Żaluzje opuszczane są automatycznie, wystarczy nacisnąć jeden guzik. Posiadają one niezależne zasilanie, więc nawet jeśli zabraknie prądu lub zostanie on odcięty z powodu pożaru, to żaluzje i tak będą działać. Materiał użyty do produkcji takich żaluzji charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a także oczywiście na wysoką temperaturę. Żaluzje przeciwpożarowe przed tym jak zostaną oddane do sprzedaży przechodzą liczne testy. Dopiero po tych wszystkich testach, gdy producent jest pewny, że dany model żaluzji spełnia wymogi, to jest on dołączany do oferty i możemy dokonać jego zakupu.

Cały system przeciwpożarowy powinien zostać odebrany przez osobę ze specjalnymi uprawnieniami. W tym przypadku jest to ktoś ze straży pożarnej. Koszt wykonania takiej instalacji uzależniony jest od wielu czynników. Zakup samej żaluzji to inwestycja rzędu ośmiu tysięcy za jedną sztukę. Zakupu możemy dokonać za pośrednictwem internetu.

Więcej na: https://fortaxa.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *