Przejdź do treści

Niezbędne w naszym magazynie – regały wysokiego składowania

regały wysokiego składowania

W większości magazynów mamy do czynienia, bardzo często z różnymi typami regałów które zasadniczo służą nam każdy w innym celu. Niemniej jednak są one niezbędne jako wyposażenie magazynów.

 

regały wysokiego składowaniaWyposażenie magazynu – regały wysokiego składowania

Mogą to być regały paletowe dość pospolite, regały wysokiego składowania również bardzo znane. Ale często możemy się spotkać z regałami również przesuwanymi, które umożliwiają nam zwiększenie naszej powierzchni użytkowej. Posiadają dobry system do składowania produktów w chłodniach bądź też i mroźniach. Oraz podstawią takiego regału jest również wyposażenie silnika, sprzęt elektroniczny, elementy napędów, oraz systemy zabezpieczające które są wstanie zagwarantować nam skuteczne i bezpieczne działanie. Kolejnym bardzo powszechnym wyposażeniem może być regał jezdne. Których system opiera się na składowaniu według akumulacji która pozwala na wykorzystanie dużej dostępnej przestrzeni składowania, która umożliwia wyeliminowanie korytarzy które znajdują się pomiędzy regałami. Są bardzo dobrym rozwiązaniem w takim magazynie gdzie znajdują się różnorodne produkty. Umożliwia również składanie produktów w tym samy rzędzie, oraz nie wymaga minimalnej ilości korytarzy, co umożliwia nam znaczne wykorzystanie pozostawionej przestrzeni. Składa się także z wielu podstawowych elementów takich jak np. Szyna a jest to trójkątny profil, który stanowi podporę dla palety i umożliwia jej centrowanie przy jak najmniejszym zużyciu przestrzeni. Natomiast druga szyna która również jest elementem takiego regału to kształtownik wykonany z blachy stalowej gdzie nie wymagane jest centrowanie palet. Najczęściej jest stosowany wtedy gdy dany rozładunek nie wystaje poza paletę.

Ochrony i szyny prowadzące są również bardzo istotne ponieważ umożliwiają nam bezpieczniejsze i łatwiejsze manewrowanie z wózkiem widłowym, gdzie zdecydowanie może zmniejszyć się ryzyko jakichkolwiek uszkodzeń. Oraz zestaw usztywnień który jest rozmieszczany w zależności od sąsiadujących ze sobą korytarzy, umożliwiający nam zapewnienie stabilności instalacji.