Przejdź do treści

Niezwykłe dekoracje z drewna

 

Może się wydawać, że tworzywa sztuczne różnego rodzaju, całkowicie przejęły rynek zabawek oraz dekoracji domowych i świątecznych. Jednak mimo wciąż rosnącego wykorzystania plastiku, drewniane wyroby cieszą się nadal dużą popularnością, ze względu na ich wyjątkowy charakter.

Najlepsza technika cięcia sklejki

cięcie sklejki laseremWiele osób ceni sobie przedmioty z „duszą”, poza tym wyroby z drewna prezentują się często znacznie lepiej, niż te same przedmioty, wykonane z tworzyw sztucznych. Obecnie najbardziej popularnym materiałem wykorzystywanym do produkcji różnego rodzaju ozdób, dekoracji oraz zabawek, jest sklejka. Wpływa na to fakt, że jest ona tania, wytrzymała i w łatwy sposób można ją poddać recyklingowi. Grawerowanie i najlepsze cięcie sklejki laserem, daje nam wręcz nieograniczone możliwości wykorzystywania tego materiału. Wiele firm na polskim rynku oferuje usługi wykonania oryginalnych organizerów na biurko, ozdobnych pudełek, podstawek pod telefon, stojaków na wizytówki, czy niezwykle popularnych w ostatnim czasie trójwymiarowych puzzli. Dzięki zastosowaniu lasera do cięcia drewna, krawędzie są równe a grawerowanie najwyższej jakości. W zależności od mocy lasera, można ciąć płyty o grubości od 0,5 do nawet 1,2mm. Możemy stworzyć bardzo ciemne lub nawet białe linie grawerowania, w tym celu należy dobrać odpowiednią wiązkę, żeby uzyskać żądany efekt. W czasie cięcia drewna laserem zachodzi zjawisko sublimacji. Oznacza to, że nie powstają wióry, ponieważ usuwany materiał jest od razu przekształcany ze stanu stałego w gazowy.

Jedną z głównych zalet wykorzystywania lasera, do cięcia drewna jest to, że laser nigdy się nie zużywa. Kiedy używamy frezarki, musimy co jakiś czas wymieniać części tnące, ponieważ ulegają one degradacji. Kolejną przewagą lasera jest to, że przy jego użyciu drewno nie ulegnie wypaczeniu.