Przejdź do treści

Nowe środki w służbie zdrowiu

łóżka nefrytowe

Obecnie istnieje szeroki wybór metod zwalczania bólu, dyskomfortu i korzystnego wpływania na mięśnie i stawy, a także dbania o swój wygląd. Nowe technologie, rozwój nauki i medycyny a także globalizacja, która umożliwia poznanie i wykorzystanie środków z całego świata, sprawiają, że łatwo można znaleźć skuteczny i bezpieczny sposób pomocy w wybranym problemie lub nawet łączyć kilka z nich.
Różne techniki masażu i ćwiczeń, aromaterapia, akupunktura, akupresura, naturalne leki, maści, maski i okłady a nawet odpowiednie diety mogą okazać się skutecznym środkiem pomocnym w walce o własne zdrowie, komfort życia i lepsze samopoczucie.

Łóżka nefrytowe są coraz bardziej popularne

Urządzenia masujące są dostępne w wielu miejscach, z łatwością też można znaleźć modele do użytku domowego, jednak zwykle najlepiej sprawdzają się te duże, profesjonalne, do masażu całego ciała, na zakup których nie pozwoli budżet przeciętnej osoby. łóżka nefrytoweWśród tych najbardziej godnych uwagi i częstych wizyt znajdują się łóżka nefrytowe. Do masażu wykorzystują one naturalne kamienie półszlachetne, których lecznicze właściwości znane były już w starożytnej Grecji, a obecnie zyskują coraz więcej zwolenników ze względu na swoją wysoką skuteczność. Nefryty w głowicach masujących są rozgrzane, tak aby emitowały korzystne promieniowanie podczerwone, które ma znakomity wpływ na ludzki organizm. Masaż niweluje ból, zwłaszcza ból mięśni i stawów, pobudza krążenie, rozluźnia, relaksuje i ułatwia zasypianie.
Kolejną metodą wpływania na ciało i walczenia z bólem jest elektrostymulacja. W czasie trwania zabiegu elektrody tens ems wytwarzają impulsy, które przenikają mięśnie i pobudzają je lub też blokują odczuwanie bólu w receptorach bólowych. To pierwsze działanie jest niezwykle pomocne w rehabilitacji, gdy od dawna nie używane mięśnie tracą swoją sprawność lub wręcz zanikają, ma również znaczenie dla sportowców, ponieważ pozwala na pobudzenie i rozrost mięśni. Drugie działanie realnie poprawia komfort życia osób zmagających się z przewlekłym bólem.
Gdy ciało jest już zdrowe, można zadbać o stan swojej skóry, w czym pomaga komputerowe badanie skóry. Wykorzystywany w nim analizator skóry bada jej strukturę i nawilżenie, analizuje drobne niedoskonałości, takie jak przebarwienia, zmarszczki i fotouszkodzenia. Umożliwia to dobranie lepszej, skuteczniejszej pielęgnacji.