Przejdź do treści

Nowoczesne biuro rachunkowe działa dzisiaj online

Czy można dzisiaj korzystać z usług biura księgowego lub rachunkowego całkowicie online? Czy możliwe jest prowadzenie firmy bez odwiedzania swojej księgowej? Odpowiedź na oby dwa pytania brzmi oczywiście tak. Można skorzystać z oferty nowoczesnych księgowych działających w oparciu o programy komputerowe. Wówczas nie trzeba widzieć się ze swoim księgowym.

Dokumenty do biura rachunkowego można wysyłać online

nowoczesne biuro rachunkowe - mokotówProwadząc małą firmę zbiera się dokumenty księgowe. Są to zazwyczaj tylko faktury. Dokumenty te albo otrzymujemy od kontrahenta albo je wystawiamy klientom. Przedsiębiorca zbiera więc faktury kosztowe i przychodowe. Jeśli chce się działać całkowicie online to można wynająć naprawdę bardzo nowoczesne biuro rachunkowe – Mokotów to dzielnica Warszawy, w którym większość biur rachunkowych poszła właśnie w stronę takiej nowoczesności. Jak zatem działa takie nowoczesne biuro księgowe czy rachunkowe? Klient – przedsiębiorca – otrzymuje dostęp do specjalnego programu do którego skanuje wszystkie swoje dokumenty finansowe. Można też skorzystać z maila i po prostu wysyłać zdjęcia dokumentów do biura na maila. Biuro rachunkowe księguje wszystko na podstawie zdjęć dokumentów otrzymanych właśnie w wiadomościach mail. To w zupełności wystarczy do tego, żeby obliczyć należną do zapłaty zaliczkę na podatek dochodowy. Jeśli korzystamy z usług biura całkowicie online to jesteśmy zobowiązani do tego, żeby przechowywać wszystkie faktury przez kolejne pięć lat.

Nowocześni przedsiębiorcy wiedzą doskonale, że nie muszą się osobiście fatygować do swojego biura rachunkowego. Pod warunkiem, że biuro również jest nowoczesne. Wtedy wystarczy jedynie zrobić zdjęcia faktur i przesyłać je do biura na maila. Czasem ma się do dyspozycji specjalny program do którego można wgrywać wszystkie dokumenty księgowe.