Przejdź do treści

Nowoczesne ogrzewanie na prąd

Strefa klimatyczna, w której znajduje się Polska niestety zmusza nas do ogrzewania naszych domów i mieszkań przez około sześć miesięcy w roku. Biorąc pod uwagę długi czas okresu grzewczego, wielu z nas szuka tanich metod ogrzania naszych domów. Dostępnych jest wiele technologii grzewczych- gaz, olej opałowy, węgiel itd. Zwróćmy jednak uwagę na jedno z rozwiązań, które daje nam wykorzystanie prądu.

Piece akumulacyjne- zalety

piec akumulacyjnyMoże od razu pomyślałeś: „przecież prąd jest drogi”. Faktycznie rozważając możliwość ogrzania pomieszczeń przy pomocy elektryczności wielu odstrasza myśl o rachunkach, które potem otrzymają. Co ciekawe są jednak technologie, które pozwalają ogrzać nasz dom przy pomocy prądu nie generując wysokich kosztów z tym związanych. Piec akumulacyjny- bo o nim tu mowa, daje taką możliwość. Dzięki swojej konstrukcji pozwala on zaoszczędzić na kosztach związanych z ogrzewaniem. W jaki sposób? Tego rodzaju piec- jak sama nazwa wskazuje- kumuluje (magazynuje) energię cieplną przetworzoną z energii elektrycznej. Piec akumulacyjny pobiera energie (ładuje się) kiedy prąd jest dla nas tańszy (przy zastosowaniu licznika dwutaryfowego najczęściej ma to miejsce w nocy i w wybranych godzinach w ciągu dnia). Zmagazynowane w taki sposób ciepło jest potem przez wiele godzin oddawane. Dzięki takiemu rozwiązaniu piec nie pobiera energii w czasie obowiązywania droższej taryfy energetycznej. Poza tym warto podkreślić łatwość montażu takiego piec, który może zostać ustawiony na nóżkach w ogrzewanym pomieszczeniu.

Piec akumulacyjny jest ciekawym rozwiązaniem wykorzystania prądu, do ogrzania naszego domu. Metodą tę warto również rozważyć kiedy cenimy wygodę i porządek. Piece tego rodzaju nie wymagają specjalnej, czasochłonnej obsługi oraz nie generują pyłu lub popiołu. Metodę tę na pewno docenią zarówno osoby młode jak i starsze.