Przejdź do treści

Nowoczesne sufity trójwymiarowe

Remont mieszkania jest konieczną inwestycją średnio co siedem – dziesięć lat, aby zachować lokal w dobrym stanie. Czasem odnosi się to do generalnych napraw i zmian w pomieszczeniach, a innym razem jedynie do odświeżenia. 

Gdzie się sprawdzą sufity 3D?

sufit 3dDecydując się na remont, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ściany, ale również podłoge czy sufit, gdyż tworzą nierozerwalną całość. Przeważnie odświeżenie ścian i sufitu oznacza ich przemalowanie, ale kiedy mają nierówną powierzchnię, to konieczne jest też ich szpachlowanie. W przypadku ścian – nie mamy wyjścia, jednak sufit pozwala na zastosowanie przynajmniej kilku rozwiązań. Jedno z nich to sufit 3D, który jest podwieszany równolegle do jego powierzchni. Jego montaż wcale trudny nie jest i można go wykonać w ciągu jednego dnia. Przede wszystkim jest to sufit podwieszany na specjalnych szynach przymocowanych do ścian. Można dokonać montażu na dwa sposoby : montując płyty gipsowe na profilach lub napinając odpowiednią membranę PCV na całej powierzchni. Napinany sufit przede wszystkim obniża jego poziom, dlatego może być montowany w pomieszczeniach o odpowiedniej wysokości. Efekt 3D jest modną dekoracją w salonie, jadalni czy w sypialni. Ponadto zapewnia świetną akustykę, gdyż wygłusza pomieszczenie. Jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie, ponieważ sufity napinane tworzą lustrzaną powierzchnię, która może być klasyczna biała, czarna lub posiadać spersonalizowane nadruki albo nawet obrazki czy zdjęcia, które nadadzą pomieszczeniu charakteru.

Coraz więcej osób decyduje się na wykonanie sufitu trójwymiarowego, ponieważ nadaje on nowoczesnego wyglądu i też optycznie powiększa pomieszczenie. Dla jeszcze lepszego efektu, można wykonać dodatkowo punktowe oświetlenie wzdłuż brzegów sufitu.