Przejdź do treści

Nowoczesne systemy grzewcze

 

Żyjąc w klimacie umiarkowanym nie dałoby się normalnie funkcjonować bez ogrzewania. Większość z nas korzysta z tradycyjnych metod związanych z ogrzewaniem. Najczęściej jest tak, że ogrzewamy nasze domy przy użyciu systemów centralnego ogrzewania opartych o spalanie węgla lub też gazu. Warto jednak wiedzieć o tym, że można ogrzewać domy bez wzniecania ognia.

Wydajne wersje pomp ciepła

pompy ciepła inowrocławOstatnimi czasy znacznie wzrosło zainteresowanie nowoczesnymi technikami pozyskiwania energii. Każdy zapewne zdążył już dostrzec jak często korzysta się, chociażby z paneli fotowoltaicznych. Warto jednak zauważyć, że można ogrzewać domy również przy użyciu odnawialnych źródeł energii. Takie możliwości dają nam nowoczesne pompy ciepła Inowrocław jest zaś jednym z tych miast, w którym można z łatwością znaleźć sprawdzone firmy świadczące usługi z zakresu montowania takowych pomp w domach. Można obecnie zdecydować się na pompę powietrzną lub też pompę gruntową. Większym zainteresowaniem cieszą się obecnie pompy powietrzne i ma to swoje uzasadnienie. Chodzi o to, że takowe pompy pozwalają na pozyskiwanie ciepła z atmosfery i w przeciwieństwie do pomp gruntowych nie ma tutaj konieczności wykonywania specjalistycznych odwiertów, które posłużą do pozyskania ciepła z gleby. Pompy powietrzne sprawdzają się zarówno w budynkach mieszkalnych jak i tych stworzony do celów przemysłowych.

Mówiąc na temat nowoczesnych pomp ciepła zaznaczyć należy, że niektóre modele pozwalają na odwracanie cyklu pracy. W związku z tym pompa może ogrzewać nasze domy w czasie zimy i skutecznie chłodzić nas w ciągu upalnych okresów w lecie. W takich pompach wytwarzana jest wówczas specjalna woda lodowa, która może być doprowadzana do klimakonwektorów, jakie znajdować się muszą w pomieszczeniach.