Przejdź do treści

Opieka nad osoba niepełnosprawną

Każdy człowiek marzy o długim życiu w pełnym zdrowiu i sprawności. Nie myśli o chorobie czy niepełnosprawności która mogłaby pokrzyżować jego plany. Innym aspektem o którym również staramy się nie myśleć są niepełnosprawności będące wynikiem upływu lat i wchodzenia w wiek sędziwy. Tymczasem stan taki może spotkać każdego z nas.

Całodobowa opieka nad niepełnosprawnym

opieka całodobowa z zamieszkaniem poznańRóżnego rodzaju schorzenia czy niepełnosprawność mogą doprowadzić do tego, że będziemy potrzebować całodobowej opieki. W przeciętnych rodzinach zazwyczaj jest tak, że młode osoby są aktywne zawodowo, natomiast starsze, szczególnie schorowane wymagają opieki. I właśnie tutaj zaczyna się problem. Nasi seniorzy zazwyczaj nie chcą korzysta z dobowych ośrodków pomocy lub zamieszkać Domach Opieki Społecznej. Nawet w najcięższych stanach chorobowych wolą pozostać we własnych mieszkaniach. Konieczne jest wówczas zorganizowanie opieki dla nich. Jeśli więc interesuje nas opieka całodobowa z zamieszkaniem Poznań przoduje w tego typu ofertach. Możemy tam znaleźć wykwalifikowany personel, posiadający odpowiednia wiedzę oraz doświadczenie. Są to osoby dyspozycyjne i godne zaufania. Mogą więc bez ograniczeń spędzać czas z naszymi bliskimi i opiekować się nimi. Wsparcie takie jest możliwe dwadzieścia cztery godziny na dobę. Obejmuje profesjonalną opiekę oraz pomoc, nawet w ciężkich stanach leżących a nawet terminalnych.

Osoba sprawująca opiekę zajmuje się podopiecznym kompleksowo. To znaczy przygotowuje i podaje posiłki, dba o czystość i higienę zarówno pacjenta jak i otoczenia. Podaje zlecone leki oraz kontroluje parametry. Jest w stałym kontakcie z lekarzem prowadzącym, oraz członkami rodziny. Wychodzi z podopiecznym na spacery gdy jest taka możliwość, oraz organizuje mu czas wolny.