Przejdź do treści

Pasza dla konia czyli odpowiednia dieta

Zapewnienie odpowiednio zbilansowanej diety koni jest jednym z najważniejszych elementów posiadania konia, ale jego złożoność sprawia, że ​​jest często źle rozumiana lub nawet pomijana. Niezależnie od tego, czy jesteśmy jedynymi osobami, które dbają o swojego konia, czy też polegamy na pomocy personelu ośrodka, powinniśmy mieć podstawową wiedzę na temat prawidłowego żywienia konia, aby mieć pewność, że koń jest na akceptowalnym poziomie żywieniowym.

Prawidłowa dieta dla konia

pasza dla koni cenaJeśli potrzebujemy pomocy w opracowaniu diety dostosowanej do indywidualnych potrzeb konia, weterynarz, specjalista ds. Żywienia koni i / lub specjalista ds. będzie nna pewno rozwiązaniem. W tym artykule poprosiliśmy  specjalistów ds. Żywienia koni i specjalistów o najlepsze porady żywieniowe. Ocena kondycji ciała jest kluczowa. Pierwszy krok w tworzeniu diety konia jest to aby dowiedzieć się czy jest zdrowy. Po pierwsze, i co najważniejsze, właściciele koni muszą być w stanie spojrzeć na swojego konia i ocenić, czy ma on prawidłową wagę, czy jest za gruby lub za chudy. Jeśli kogoś interesuje pasza dla koni cena jest także bardzo ważna. Bowiem są produkty tanie, ale są też takie, które są zdecydowanie droższe i takie, które na pewno są profesjonalne. Jak więc widać można z powodzeniem wybrać dietę dla konia, która będzie przede wszystkim zdrowa.

Warto mieć z całą pewnością różne rozwiąznaia dla siebie. Właściciele koni powinni zapoznać się z systemem punktacji który waha się od 1 (wycieńczony) do 9 (otyły). Idealna ocena kondycji ciała wynosi od 4 do 6. Piątka jest idealna, konie powinny mieć umiarkowaną warstwę tłuszczu na karku, za łopatkami, nad żebrami oraz na lędźwiach i ogonie. Pomoże to właścicielowi konia określić, czy musi on przybrać, czy schudnąć.