Przejdź do treści

Piło-łuparki do cięcia i łupania

 

Z prac leśnych słyną przede wszystkim północne regiony europy, czyli szeroko pojęta Skandynawia. Właśnie tam można znaleźć najwięcej zaawansowanych maszyn wykonujących rozmaite prace, a na dodatek sam ładunek w postaci drewna jest przewożony przez ogromne ciężarówki o odpowiednim przystosowaniu do panujących warunków. Innowacyjna technologia umożliwia wykonywanie prac w sposób produktywny.

Piło-łuparka podczas prac leśnych

piło łuparka do drewnaSzeroko pojęte prace leśne można podzielić na kilka rodzajów. Wśród nich warto wymienić między innymi sadzenie drzew, a także jego ścinanie. Obydwie czynności są istotne, ponieważ zapewniają możliwość wykorzystania surowca, jakim jest drewno do różnych zadań, a z drugiej strony sadzenie drzew jest konieczne, by nie naruszyć struktury leśnej. Do niedawna ścinanie drzew oraz łupanie małych belek wiązało się z koniecznością korzystania z pił lub siekier. Obecnie jednak częściej stosowana jest specjalna maszyna – piło łuparka do drewna. Dzięki niej możliwe jest efektywne cięcie drewna w bezpieczny oraz efektywny sposób. Samo wnętrze jest zabudowane, a co za tym idzie, ewentualne ryzyko związane z jej używaniem jej zminimalizowane. We wnętrzu stale pracują specjalne ostrza, dzięki czemu wszelkie prace przebiegają szybko oraz sprawnie. Aby maszyna rozpoczęła cięcie, do jej wnętrza wrzucana jest belka za pomocą specjalnej prowadnicy przypominającej rynnę. Drewno zsuwa się po niej wprost do maszyny, dzięki działaniu grawitacji.

Wysokojakościowe maszyny do cięcia drewna pozwalają na uefektywnienie i usprawnienie szeroko pojętych zadań związanych z obróbką drzew. Jest to konieczne po to, by można było wcześniej wspomniany surowiec następnie wykorzystywać jako opał albo materiał, z którego wytworzone zostaną rozmaite drewniane przedmioty. Piło-łuparki jako innowacyjne narzędzia zapewniają maksimum produktywności.