Przejdź do treści

Płaskie główki u dzieci

Nie wszystkie dzieci mają ładne, okrągłe główki w wieku niemowlęcym, ponieważ nie każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, co jest przyczyną zniekształceń czaszki. Lekarze są zgodni, że za spłaszczoną główkę niemowlaka odpowiada zbyt częste spanie w jednej pozycji. 

Gdzie kupić poduszkę ortopedyczną dla niemowląt? 

płaska główka u niemowlaka poduszkaPediatrzy zalecają, aby dzieci do ukończenia przynajmniej pierwszego roku, spały na twardym materacu bez poduszki. Oczywiście pod warunkiem, że rodzice będą czuwali nad jego snem i nie pozwolą mu zbyt długo leżeć w jednej pozycji. Jeżeli już wystąpi płaska główka u niemowlaka poduszka ortopedyczna będzie najlepszym rozwiązaniem, żeby cofnąć ten proces. Posiada ona specjalnie wyprofilowany kształt, dzięki czemu nacisk główki  na podłoże nie jest punktowy, gdyż zostaje równomiernie rozłożony na całą główkę. Dzięki temu nie dochodzi do spłaszczania główki, nawet kiedy dziecko długo leży w jednym ułożeniu. Płaska główka u tak małych dzieci nie jest niczym nadzwyczajnym, gdyż kości dziecka są dość miękkie i minie trochę czasu zanim całkowicie stwardnieją. Spanie na poduszce ortopedycznej jest bardzo komfortowe dla dziecka, ponieważ jest ona odpowiednio wyprofilowana. Posiada niewielkie zagłębienie po środku, dzięki czemu doskonale odciąża miejsce nacisku. Jest ona dostępna w trzech różnych rozmiarach dla niemowląt od urodzenia. Poduszka przeciw spłaszczaniu główki dziecięcej jest wysokiej jakości wyrobem medycznym i można ją kupić w prawie każdym sklepie medycznym. 

Poduszkę ortopedyczną można stosować u niemowląt profilaktycznie lub kiedy już pojawi się problem płaskiej główki. Ma ona niewielkie rozmiary i jest lekka, więc można ja zabrać na spacer do wózka, lub jadąc na wakacje z dzieckiem. Posiada też bawełnianą poszewkę, którą można prać.