Przejdź do treści

Podłogi sportowe do szkół

Podłogi sportowe realizowane są w różny sposób, dzięki czemu charakteryzują się odpowiednio zróżnicowanymi właściwościami chociażby w zakresie wytrzymałości czy też kwestii amortyzowania wszelkiego rodzaju podskoków. Zastosowanie konkretnego typu podłogi w największym stopniu związane jest z charakterem i wielkością przestrzeni, w której ma ona znaleźć swoje zastosowanie.

Konstrukcja podłogi na legarach

podłogi sportowe na legarach w szkołachJedną z popularniejszych opcji, jeśli chodzi o konstrukcję podłogi sportowej, jest wykonanie jej na legarach, czyli na konstrukcji drewnianej pozwalającej we właściwy sposób amortyzować różnego rodzaju wstrząsy, które pojawiają się podczas uprawiania sportu. Dość dużą zaletą tego typu podłóg z całą pewnością jest fakt, iż są one niezwykle odporne na uszkodzenia, a ponadto charakteryzują się raczej niskim kosztem realizacji, co pozwala nam cieszyć się powierzchnią wysokiej jakości przez długi czas. Nie powinno więc nas dziwić, że podłogi sportowe na legarach w szkołach często znajdują swoje zastosowanie podczas wykonywania sali gimnastycznych. Ze względu na fakt, iż jest to przestrzeń, która musi być przystosowana do uprawiania dość zróżnicowanych sportów, zastosowanie podłogi na legarach stanowi doskonałe rozwiązanie, odznaczające się największą efektywnością i wytrzymałością. Co ważne, podłogi tego typu są też dość łatwe w codziennej pielęgnacji, co pozwala nam cieszyć się ich wysoką jakością przez długi czas.

Kiedy interesuje nas podłoga sportowa realizowana na legarach, na polskim rynku znajdziemy całkiem spory wybór firm, które specjalizują się w wykonywaniu tego typu powierzchni. Do zrealizowania podłogi na legarach można wykorzystać drewno różnego rodzaju, w związku z czym produkt ten będzie cechował się zróżnicowanymi właściwościami chociażby w zakresie estetyki wykonania.