Przejdź do treści

Polecana karma dla suk

Kobiety, które są w ciąży, potrzebują specjalnie zbilansowanej diety oraz muszą dostarczać specyficznych składników. Nie inaczej jest w przypadku psów, które, gdy są w ciąży również potrzebują specjalnego pożywienia i selektywnie dobranych składników. 

Gdzie kupić karmę dla szczennej suki? 

karma dla suk szczennychPsy, zwłaszcza, gdy są rasowe potrzebują zupełnie innych składników, niż inne rasy. Dlatego też warto zadbać o zakup odpowiednio zbilansowanej karmy. Bowiem tylko taki pokarm jest w stanie dostarczyć im optymalnej ilości składników odżywczych, minerałów oraz witamin. Gdy suka jest w ciąży, jej organizm podlega bardzo wielu obciążeniom i przemianom, toteż należy mieć to na względzie. Bowiem w takiej sytuacji musimy dostarczyć specjalnej karmy, która jest dedykowana szczennym sukom. Jest ona bogata w witaminy z grupy B, D oraz A. Pamiętajmy też, iż bycie w ciąży wymaga przyjmowania dużych ilości białka oraz kolagenu, bowiem gdy się ich nie dostarcza, wapń jest pobierany z kości, co może skończyć się różnymi chorobami, w tym dysplazją, która dla psów aktywnych jest niemal wyrokiem. Karma dla suk szczennych to nie jest jakiś duży wydatek.Wszak za pięciokilogramowe opakowanie karmy najwyższej jakości nie powinniśmy zapłacić więcej niż dwieście pięćdziesiąt-trzysta złotych. Możemy też kupić większe opakowanie, wtedy zakup będzie jeszcze bardziej ekonomiczny. Jeśli dotychczas nie stosowaliśmy tego rodzaju karmy, warto poczytać, co na ten temat uważają specjaliści z zakresu żywienia psów, a także weterynarze. 

Jeżeli chodzi o karmę dla suk szczennych, to może mieć ona postać suchą lub mokrą. Zatem możemy ją dobrać indywidualnie do preferencji żywieniowych naszego czworonoga. Występuje też w różnych smakach, co dodatkowo poszerza opcję wyboru.