Przejdź do treści

Polecane olejki z kanabigerolem

Na pewno każdy z nas zauważył, że w ostatnim czasie ogromną popularnością zaczęły cieszyć się przetwory uzyskiwane z konopi siewnych. Przede wszystkim popularna stała się medyczna marihuana, jednak przyznać trzeba, że dostęp do niej jest znacznie ograniczony konkretnymi wskazaniami. Na szczęście na rynku pojawiły się nowe produkty konopne, które zawierają w swoim składzie związki o działaniu aktywnym.

Kiedy warto stosować olejek z CBG?

olejek cbgJednym z takich związków jest kanabigerol, który określany jest skrótem CBG. Substancja ta jest bardzo dobrze rozpuszczalna w tłuszczach, dlatego też wysokie jej stężenie uzyskuje się przede wszystkim w olejkach. Olejek CBG staje się coraz popularniejszym produktem uzyskiwanym z konopi siewnych ze względu na swoje szerokie właściwości lecznicze. Przede wszystkim jest on polecany w stanach napięcia nerwowego, przewlekłym stresie, uczuciu niepokoju, czy też stanach lękowych. Chętnie stosowany jest on również przed snem, ponieważ zastosowanie kilku kropli olejku pod język sprawia, że łatwiej jest nam zasnąć, a dodatkowo możemy mieć pewność, że sen będzie głęboki, a także obejdzie się bez wybudzeń w nocy. Rano natomiast nie odczujemy otępienia i będziemy naprawdę wypoczęci. Taki olejek należy stosować regularnie, najlepiej na czczo. Codziennie należy użyć około trzech do pięciu kropli. Pierwszych efektów stosowania olejku możemy oczekiwać już po tygodniu.

Jeśli chodzi o zakup olejku z wysoką zawartością CBG to możemy skorzystać ze sklepu internetowego, gdzie wybór produktów jest znacznie większy, niż w przypadku apteki, czy sklepu stacjonarnego. Możemy decydować wśród różnych pojemności produktu, czy też rożnej zawartości związków aktywnych. Początkowo jednak należy zacząć od tych najmniejszych.