Przejdź do treści

Polecany prywatny żłobek

Wychowywanie dzieci nie jest łatwe i najlepiej o tym wie każda mama. To one przeważnie spędzają z dzieckiem najwięcej czasu i też biorą urlop macierzyński, który trwa do pięćdziesięciu dwóch tygodni. Po jego zakończeniu mama może wrócić do pracy.

Jak wygląda opieka w prywatnym żłobku?

żłobek prywatnyNie każda mama chce aż rok spędzić z maluchem w domu, gdyż na przykład musi wrócić do pracy wcześniej. Wtedy pozostanie jedynie tata, babcia lub niania, którzy mogą się zaopiekować maluchem. Wielu rodziców ma obawy, a nawet wyrzuty sumienia, że posyła tak małe dziecko do żłobka, ale przeważnie uczucia te szybko mijają, ponieważ maluchy z żłóbkach są pod doskonałą opieką. Przede wszystkim na rynku znajdziemy niejeden żłobek prywatny i państwowy. W dużej mierze różnią się one wysokością płatności, ponieważ w państwowych rodzice opłacają jedynie niewielką część opłat plus wyżywienie, a w prywatnych za wszystko muszą zapłacić. Prywatne placówki wymagają opłacania stałe czynszu oraz opłat za zajęcia dodatkowe i wyżywienie. W związku z tym za miesięczny pobyt malucha w żłobku może wyjść nawet tysiąc złotych, w zależności od wybranej placówki. Dzieci mają zapewnioną doskonałą opiekę doświadczonych opiekunek, pełne wyżywienie, przewijania, czas na drzemkę i zabawę. W tracie pobytu w żłobku maluchy mają także organizowane różnego rodzaju zajęcia plastyczne, fizyczne czy muzyczne, co korzystnie wpływa na ich rozwój. Przeważnie rekrutacja do żłobków jest prowadzona na początku roku, a uzupełniająca przed wakacjami.

Do żłobków prywatnych jak i państwowych przyjmowane są maluchy w wieku od około trzeciego – szóstego miesiąca życia do trzech lat. Później dzieci mogą być zapisywane do przedszkoli, które stanowią kontynuację opieki publicznej nad dzieckiem.