Przejdź do treści

Polecany system centralnego odkurzania

Sprzątanie jest jedną z podstawowych czynności, które wykonuje każdy z nas w swoim domu czy mieszkaniu. W firmach przeważnie od tego zadania są zatrudnione sprzątaczki lub specjalne firmy sprzątające, które dysponują specjalistycznym sprzętem.

Do czego służy system centralnego odkurzania?

centralny system odkurzaniaW domu niemalże każdy posiada nieduży odkurzacz, który wyposażony jest w zestaw końcówek, teleskopową rurę ssąca, elastyczna rurę i kabel zasilający. Takim sprzętem na pewno odkurzymy niewielkie pomieszczenie bez większych problemów, ale przy sprzątaniu kilku pięter czy pomieszczeń o dużej powierzchni, może się okazać mało wydajny. W takiej sytuacji może się okazać niezastąpiony centralny system odkurzania, który montowany jest przez specjalistyczne firmy. Przede wszystkim opiera się on na działaniu centralnego odkurzacza, który posiada znacznie większe rozmiary niż klasycznie modele dostępne w sklepach że sprzętem dla gospodarstwa i montuje się go w pomieszczeniu położonym z dala od sypialni, salonu, kuchni czy pokoju dziecka. Najczęściej jest montowany na ścianie w piwnicy, pomieszczeniu gospodarczym, czy na stuchu lub garażu. Wszystkie jego przewody i rury są umieszczane w ścianie, a jedynymi widocznymi elementami są niewielkie kontakty, do których podłącza się rurę odkurzacza. Dzięki temu nie słychać hałasu, a jedynie szum generowany podczas sprzątania. Co najważniejsze nie ma bałaganu ani nie ma potrzeby ciągnięcia za sobą odkurzacza czy pamiętania o przewodzie zasilającym, który trzeba przełączać.

Przeważnie system centralnego odkurzania jest stosowany w biurowcach czy hotelach, gdzie na przykład jedna firma sprzątająca odpowiada za utrzymanie porządku na wszystkich piętrach. Jednak centralny odkurzacz sprawdzi się także w dużym domu, który ma jedno lub więcej pięter.