Przejdź do treści

Powrót do formy po porodzie

 

Mamy dwudziesty pierwszy wiek i życie mija nam w zawrotnym tempie. Łatwo to zauważyć w przypadku tego jak zawrotnie mijają nam dni. Wracając z pracy, jedząc obiad i sprzątając odwracamy się a już jest godzina dwudziesta pierwsza. Gdzie czas dla siebie? Podobnie mają młode matki. W dzisiejsze kanony piękna wpisują się kobiety, które po porodzie bardzo szybko wracają do szczupłej sylwetki. Matce polce ciężko jest to dokonać. 

Dużo aktywności fizycznej… z dzieckiem!

niedrogie nosidła turystyczneZaleca się więc paniom, aby trenowały czy szukały jakiejkolwiek innej formy ruchu. Wiadomą sprawą jest bowiem, że przy małym dziecku jest to ciężkie, jednak nie niemożliwe. Dlatego też duży odsetek firm oferujących różne akcesoria dziecięce zachęca do zapoznanie się z ich asortymentem, w którym znajdziemy na przykład niedrogie nosidła turystyczne. Dzięki nim bez większego problemu będzie można zabrać dziecko ze sobą na różnego rodzaju wyprawy czy spacer po parku z kijkami do nordic walkingu. Nosidełka skonstruowane są w taki sposób, że dziecko ułożone jest całkowicie bezpiecznie. Siedzisko dla pociechy zawsze wyłożone jest specjalnego rodzaju pianką. Komfort czuje zarówno rodzic jak i bąbel, ponieważ pianka ta nie sprawia problemu z przepuszczaniem wilgoci. Zamontowanie specjalnego śliniaka powoduje, że nie tylko w razie czego ślina wydzielana ze względów higienicznych nie dostaje się na plecy rodzica, ale chroni on także w razie upadku. Nowoczesne nosidełka są dobrym wyborem.

Poza tym noszenie dziecka na plecach jest o wiele bardziej wygodne niż na klatce piersiowej. Odpowiednie wyważenie nosidła sprawia, że kręgosłup na tym nie cierpi. Wpajanie od najmłodszych lat tego, jak ważny jest ruch rzutować będzie w przyszłości na zdrowie pociechy. Nie będzie się zmagała z chorobami cywilizacyjnymi naszego wieku.