Przejdź do treści

Precyzja pracy w warsztacie mechanicznym

Mechanicy zajmują się naprawą naszych samochodów. Często są zmuszeni do odkręcania i przykręcania części znajdujących się w trudnodostępnych miejscach, a także takich, które do zamontowania wymagają dużej precyzji. Dlatego właśnie najczęściej mechanicy pracują bez rękawiczek, nie jest to jednak zbytnio komfortowa.

Rękawiczka jednorazowa dla mechanika ułatwia pracę

rękawiczki jednorazowe dla mechanikówRęce ubrudzone smarami i olejami jest bardzo trudno umyć, wiedzą o tym wszyscy, którzy pracują w warsztacie. Jeśli jednak mechanik będzie używał rękawic, to jego palce nie będą wystarczająco precyzyjne, aby odkręcić śrubkę znajdującą się we wnętrzu silnika. Pewnym rozwiązaniem są rękawiczki jednorazowe dla mechaników, które nie są aż tak grube jak rękawice wielokrotnego użytku. Nie można powiedzieć, że są to produkty, które można używać przez dłuższy czas, gdyż bardzo szybko się zużywają, ale jak sama nazwa wskazuje nie do tego zostały stworzone. Są one za to bardzo cienkie i idealnie dostosują się do ręki, dzięki czemu nie krępują ruchów i pozwalają na duża precyzję. Cienkie materiały gwarantują taniość tych rękawic, dlatego mechanicy, którzy je stosują nie będą ponosili zbyt dużych kosztów. Ideą ich działania jest jednorazowe wykorzystanie i wyrzucenie do kosza, nieraz tylko mogą służyć przez cały dzień. Dobrze jest jeśli dodatkowo wyposażone są w powłokę odporną na działanie olejów i benzyny, takie rękawice posłużą nam nieco dłużej.

Rękawice o jednorazowym charakterze zamawia się w pakietach po kilkadziesiąt lub kilkaset sztuk. To rozsądna ilość, która wystarczy na dłuższy czas. Ponadto często zakupuje się je w tak dużych pakietach, aby oszczędzić nieco na kosztach, gdyż wtedy cena jest hurtowa. Te rękawice to bardzo skuteczna ochrona rąk mechaników przed brudem i działaniem szkodliwych substancji.