Przejdź do treści

Problem z nieuczciwym pracodawcą

 

Niejednokrotnie bywa tak, że zatrudniając się u jakiegoś pracodawcy mamy nadzieję, że to początek nowego, lepszego życia. Bywa jednak tak, że zostajemy brutalnie ściągnięci na ziemię. Okazuje się, że to co miało być nowym początkiem staje się kontynuacją starego życia. Pracodawca u którego decydujemy się zacząć pracę okazuje się nieuczciwy. Nie daje umowy, wypłaty też próżno szukać. Co robić w takiej sytuacji? 

Warto zwrócić się do adwokata

rzetelny prawnik działający w Pruszczu GdańskimBowiem to właśnie osoba zajmująca się działaniem prawa w praktyce może nam pomóc. Wiadomo jest, że każdy radca prawny doskonale zna wszelkie przepisy a także życie. Wie, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na to, aby „zatrudniać” ludzi do pracy w mało legalny sposób. Przecież skoro nie ma umowy nie ma także podstawy aby wypłacić pracownikowi wynagrodzenie. Wtedy to do akcji musi wkroczyć rzetelny prawnik działający w Pruszczu Gdańskim. Jako osoba doświadczona w swoim fachu wie jak poszukać dowodów na to, że pracownik jednak pracował tam na etat. Może to być mała przepustka, inni oszukani pracownicy (w tym momencie może zostać złożony pozew zbiorowy) czy też świadkowie z kadr czy biura. Zawsze jest metoda, aby znaleźć kogoś, kto powie prawdę. Wydawać by się mogło, że w starciu z potężnym pracodawcom nie mamy szans, bowiem ma on nie tylko dobre zaplecze prawników, ale także ogromne znajomości. Jednak w obliczu prawa prawda jest po naszej stronie. Trzeba walczyć o siebie, swoje pieniądze ale także o prawo.

Nieuczciwy pracodawca wówczas będzie miał ogromne problemy. Inspekcja Pracy to przy tym nic. Prawomocny wyrok sądu jest także wyrokiem wydawanym na przedsiębiorstwo. Okazać się bowiem może, że firma zostanie zamknięta przez poniesienie kosztów sądowych, wypłacenie należnych wynagrodzeń oraz odszkodowań.