Przejdź do treści

Profesjonalne elementy metalowe

 

Elementy wykonane z metalu zwykle wydają nam się bardzo solidne. Dlatego niezwykle często sięgamy po tego typu rozwiązania. Niestety, nie zawsze jest to trafne przekonanie. Niestety, czasem dobrze zaimpregnowane drewno może okazać się zdecydowanie bardziej trwałe, niż źle zabezpieczony metal, nawet najlepszej jakości.

Elementy metalowe odporne na niszczenie

łączniki budowlaneDecydując się na zastosowanie elementów metalowych, dobrze sięgnąć po takie, które posiadają przynajmniej minimalną warstwę ochronną. Dzięki temu będą odporne między innymi na korozję, która może pojawić się pod wpływem wody nawet po kilku miesiącach użytkowania określonej rzeczy. Pierwszym nasuwającym się przykładem jest zasuwa garażowa. Metalowa może zdecydowanie lepiej spełniać swoje zadanie, jeżeli tylko wykonana jest z metalu odpowiedniej grubości oraz została pokryta odpowiednią warstwą, chroniącą przed zgubnym działaniem deszczu i śniegu. Kolejnym, tym razem mniej oczywistym przykładem są stojaki rowerowe. Jak wskazuje producent dobrej jakości stojaków rowerowych, gdy nie są odpowiednio zabezpieczone zaczynają korodować a co za tym idzie łatwiej jest rower ukraść niszcząc stojak. Przykładem bardzo mało znanym są z kolei łączniki budowlane. Jeżeli nie są one wykonane z odpowiedniego materiału (polecany metal powlekany) mogą przestać spełniać swoje zadanie nawet po kilku miesiącach. Może to doprowadzić nawet do konieczności powtórnego remontu, warto więc zwrócić uwagę na ich jakość.

Jak więc widać, warto stosować elementy metalowe, muszą one jednak być wykonane w odpowiedni sposób. Niezależnie od tego, czy jest to brama garażowa, bądź stojaki rowerowe przystosowane do użytku zewnętrznego, czy też wewnętrzne łączniki budowlane powinny być one powleczone warstwą ochronną, zapobiegającą korozji.

Informacje pochodzą z www.lemmar.pl