Przejdź do treści

Rodzaje fotelików dziecięcych

W sytuacji, gdy mamy małe dziecko i chcemy przewozić je w aucie musimy kupić odpowiedni fotelik, w którym nasze dziecko będzie podróżowało. Jest to bardzo ważna kwestia, musimy w związku z tum wybrać taki model, który spełni nasze oczekiwania.

Odpowiedni fotelik dla dziecka

fotelik recaro young sport cenaWybór odpowiedniego fotelika to nie jest taka prosta sprawa. Musimy wybrać model, w którym nasze dziecko będzie się czuło wygodnie i komfortowo a dodatkowo fotelik będzie odpowiedni dla wagi i wzrostu naszego dziecka. Inne są foteliki dla niemowląt, inne natomiast dla starszych dzieci. Z tymi drugimi sytuacja jest trudniejsza. Fotelik musi być dopasowany do wzrostu dziecka, w związku z tym przy starszym dziecku trzeba go regularnie wymieniać. Na szczęście na rynku są już dostępne takie modele fotelików, które „rosną razem z dzieckiem” tzn. można je odpowiednio rozszerzać lub zmniejszać stosownie do wzrostu naszego dziecka. Taki fotelik to doskonały wybór, ponieważ dzięki temu nie będziemy musieli w przypadku gdy fotelik będzie już zbyt mały dla naszego dziecka kupować nowego. W sklepach internetowych oraz stacjonarnych możemy znaleźć mnóstwo ofert takich fotelików w różnych półkach cenowych. Fotelik recaro young sport cena jest zależna od jego wielkości oraz materiału, z jakiego fotelik został wykonany. Warto na wykonanie fotelika zwrócić szczególną uwagę, ponieważ im lepszej jakości materiał tym dłużej fotelik będzie nam służył i nie zniszczy się tak szybko.

Przy wyborze fotelika najważniejszą kwestią poza bezpieczeństwem jest komfort naszego dziecka. Z kilkulatkiem warto wybrać się do sklepu po fotelik, tak aby dziecko mogło usiąść w wybranym przez nas modelu i sprawdzić, czy czuję się w danym modelu wygodnie i komfortowo oraz czy fotelik jest odpowiedniej wielkości.