Przejdź do treści

Rodzaje oświetleń – led i inne

Oświetlenie led

Na rynku krajowym mamy dostępne różnego rodzaju oświetlenia. Możemy do nich zaliczyć duże jak i małe urządzenia oraz produkty, które są pochodnymi urządzeń oświetlających jak na przykład: oprawa najazdowa.

Najpopularniejsze oświetlenie led

Oświetlenie ledOprawa najazdowa sama w sobie nic nie oświetla, ale jest niezbędnym element urządzenia oświetlającego, innym przykładem może być oprawa oświetleniowa, która ma tylko zabezpieczać dane oświetlenie i nic więcej. Kolejnym przykładem może być kostka brukowa led, która może świecić dzięki diodom w niej umieszczonych, ale zwykła kostka brukowa nie potrafi świecić. A do takich głównych urządzeń oświetlających możemy zaliczyć na przykład: żyrandol, który można zamieścić tylko na suficie. Wszelkiego rodzaju lampy, które możemy postawić na stole, stoliku nocnym, czy na podłodze. Producent oświetlenia może nam zaoferować też takie poręczne urządzenia oświetlające, które możemy zabierać wszędzie nawet do lasu, parku. Możemy tak zrobić, gdyż są one na baterie, chyba wiecie co mam na myśli. Chodzi mi tu o wszelkiego rodzaju latarki. Mamy też do dyspozycji duże latarnie przy drogach. Funkcje urządzeń oświetlających pełni a wszelkiego rodzaju znaki odblaskowe, możemy także w rowerach dostrzec niewielkie lampy. W samochodach też mamy z przodu i z tyłu określone lampy. Te wszystkie urządzenia działają albo dzięki energii elektrycznej, albo dzięki baterii.

Ale mamy przecież inne oświetlenia, które nie potrzebują żadnej energii elektrycznej, czy baterii. Chodzi mi tutaj o świece, które czasem zapalamy.

Polecamy http://ledtop.pl