Przejdź do treści

Rodzaje skubarek do drobiu

Zarówno w hodowli przydomowej drobiu jak i w chowie wielkotowarowym ptactwa rzeźnego ważnym elementem łańcucha produkcyjnego jest ubój, rozbiór tusz i przygotowanie surowego mięsa do dalszej obróbki bądź dystrybucji.

Skubarki profesjonalne i do użytku przydomowego

bezpieczne palce do skubarkiW zakładach rzeźnianych niezbędnym elementem linii produkcyjnej jest stanowisko, na którym ptaki po uboju są pozbawiane upierzenia. Wykorzystywane są do tego zadania wydajne maszyny, które pozwalają na oczyszczanie tusz wielu ptaków na minutę, co pozwala na zachowanie sprawnego przebiegu pracy w zakładzie. Na potrzeby niewielkich gospodarstw rodzinnych, zajmujących się sprzedażą bezpośrednią tuszek brojlerów kurzych, indyków rzeźnych, kaczek czy gęsi kosztowne urządzenia przemysłowe do mechanicznego skubania nie są najczęściej niezbędne. Zbudowane ze stali kwasoopornej, pracujące z wykorzystaniem napędu zapewnianego przez niewielki silnik elektryczny są energooszczędne i wystarczająco wydajne na potrzeby produkcji o niewielkiej skali. Istotną kwestią przy zakupie takiego urządzenia jest to, by było ono wyposażone w bezpieczne palce do skubarki, które pozwolą jednocześnie na szybką, skuteczną i niezagrażającą zdrowiu operatora pracę. W porównaniu do skubania ręcznego ptactwa takie proste maszyny pozwalają na zaoszczędzenie ogromnej ilości czasu. Ze względu na nieskomplikowaną budowę wielu hodowców decyduje się na budowę takiego urządzenia we własnym zakresie, co pozwala maksymalnie obniżyć koszty.

Bez wykorzystania skubarek trudno wyobrazić sobie obróbkę tusz drobiowych ptaków pochodzących z własnej hodowli na skalę większą niż zaspokojenie potrzeb pojedynczego gospodarstwa domowego. Te proste w budowie urządzenia pozwalają znacznie przyspieszyć i ułatwić proces produkcyjny.