Przejdź do treści

Rośnie popularność mieszkań MDM

Od kilku lat Polacy coraz chętniej kupują nowe mieszkania. Jest to szczególnie atrakcyjne dla młodych małżeństw z dziećmi. Pomaga im rządowy program dofinansowywania do kupna własnego M. Z roku na rok korzysta z niego coraz więcej osób. Śmiało można powiedzieć, że program odniósł sukces. ie jest to pierwszy projekt rządowych dopłat, poprzedzała go Rodzina na Swoim, która zakończyła się pod koniec 2012 roku.

Mieszkanie MDM jest dobrym rozwiązaniem

mieszkania mdmProgram wszedł w życie 1 stycznia 2014 roku i jest regulowany ustawą z dnia 27 września 2013 roku. Ma on na celu pomóc młodym ludziom kupić swoje własne mieszkanie. Mieszkania MDM są świetnym rozwiązaniem dla młodych małżeństw z dzieckiem, bo wtedy zwiększa się wysokość dopłaty. Bezdzietne małżeństwa mogą liczyć na dopłatę w wysokości dziesięciu procent. Natomiast małżeństwa z trojgiem dzieci mogą liczyć na dopłatę w wysokości trzydziestu procent. Podkreślić należy, że jeśli po zaciągnięciu kredytu hipotecznego z dopłatą, kredytobiorcy urodzi się w ciągu 5 lat trzecie lub kolejne dziecko to otrzyma on dodatkowe 5 proc. dopłaty. Jednym z podstawowy warunków jest to, aby osoby ubiegające się o dofinansowanie MdM do dnia podpisania ustanowienia własności nieruchomości nie były właścicielami ani współwłaścicielami lokalu mieszkaniowego lub budynku jednorodzinnego. W przypadku małżeństw obydwoje małżonków nie może posiadać praw do nieruchomości. Osoby starające się o dopłatę nie mogą przekroczyć 35 roku życia. W przypadku małżeństw brany jest pod uwagę wiek młodszego z małżonków.

Dzięki dopłatom rządowym młodzi ludzie mają ułatwione kupno swojej pierwszej nieruchomości. Wysokość dofinansowania zależy od sytuacji życiowej beneficjenta, a kwota rządowego wsparcia z programu może zastąpić wkład własny lub go uzupełnić. Jest to rozwiązanie, z którego również sama niedługo skorzystam wraz z małżonkiem.