Przejdź do treści

Rzadko spotykany miód nawłociowy – cena

Nektar prosto od pszczół to bogactwo naturalnych składników, o pozytywnym działaniu ogólnoustrojowym. Jest wiele odmian tego cudownego specyfiku. Jednym z nich jest miód nawłociowy, którego cena nie jest wygórowana, patrząc na to ile korzyści jest on nam w stanie zagwarantować.

Miód nawłociowy i cena za słoiczek

miód nawłociowy cenaMało kto chyba słyszał o miodzie nawłociowym – nic dziwnego, ponieważ jest to rzadki rodzaj miodu. Można go zebrać tylko z tych pasiek, gdzie akurat blisko rośnie roślina zwana nawłocią pospolitą, Ta roślina jest często wycinana, ponieważ jest traktowana jako chwast, a szkoda. Wiele zielarzy i pszczelarzy szuka tej rośliny. Miód nawłociowy smakuje podobnie do miodu wielokwiatowego, choć wyczuwalna jest także w jego smaku gorzakowo – kwaśna nutka. Działa pozytywnie na układ moczowy. Działa jak naturalny antybiotyk – pomoże pozbyć się bakterii, pomaga w walce ze stanami zapalnymi w organizmie. Koszt nie jest wygórowany to około 40 zł za jeden słowik płynnego złota takiego jak miód nawłociowy cena jest więc porównywalna do cen innych, naturalnych miodów. Miód ma bardzo żółtą barwę, a można go spożywać rozsmarowując na kanapce, lub rozpuszczając w letniej wodzie. Pamiętamy jednak, że miodu nie można rozpuszczać we wrzątku, ponieważ wtedy traci on swoje właściwości. W formie rozpuszczonej jest lepiej przyswajalny. Jest bardzo rzadko spotykany, ale można szukać go stacjonarnie na stoiskach pszczelarzy oraz zdalnie w sklepach. Pamiętajmy jednak o tym, żeby wybierać sklepy oferujące jakościowo dobre produkty. Miody nie mogą być rozpuszczane ani rozcieńczane.

Miód nawłociowy to miód o bardzo żółtym kolorze i kremowej konsystencji, cena za jeden słoiczek jest podobna jak w przypadku innych miodów. Ma wiele korzystnych właściwości leczniczych, ale jego wadą jest to, że jest tak rzadko spotykany na rynku.