Przejdź do treści

Skąd warsztaty samochodowe biorą części do napraw?

Oddając samochód do serwisu bądź warsztatu samochodowego bardzo często nie zastanawiamy się nad tym, skąd biorą się w nich części samochodowe. Bo to nie jest tak, że na warsztacie czy serwisie mają dostępne od ręki części do każdego rodzaju pojazdu. Wszystko jest na bieżąco zamawiane we współpracujących z warsztatem hurtowniach.

Zamówiona część dostarczona jest błyskawicznie

peugeot częściKiedy do warsztatu lub serwisu trafia samochód do naprawy to na pierwszy rzut oka nawet nie da się określić tego, co będzie do naprawy potrzebne. Dopiero po sprawdzeniu pojazdu mechanicy samochodowi określają jego stan. Dopiero wtedy wiadomo, jakie części są potrzebne. Potem w zależności od marki pojazdu serwis lub warsztat zamawia do niego odpowiednie części. Jeśli do serwisu oddany został samochód marki Peugeot to osoba odpowiedzialna za to auto zamawia Peugeot części w hurtowni. Zasada jest taka, że części zamawia się w hurtowniach w tym samym mieście. Jedno zamówienie może obejmować więcej części dla różnych marek samochodów. Po złożeniu zamówienia na części do określonej godziny jeszcze w tym samym dniu pracownik hurtowni przywozi części do konkretnego warsztatu. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy serwis i warsztat samochodowy może prowadzić swoją działalność na bieżąco. Jednocześnie na serwisach nie zalegają setki części samochodowych. Ich dostarczaniem zajmują się hurtownie, które swoje zadania realizują błyskawicznie.

Warsztaty samochodowe, które oferują serwisowanie każdej marki pojazdów, nie zamawiają żadnych części na zapas. Wszystkie zamówienia składane są w hurtowniach na bieżąco w ramach potrzeb. Na bieżąco są również realizowane, dzięki czemu warsztaty mogą swobodnie prowadzić swoją działalność. I tak w tej branży motoryzacyjnej funkcjonuje to w całym kraju.