Przejdź do treści

Sklep z kolorowymi tablicami korkowymi

Syn obecnie chodzi do szóstej klasy szkoły podstawowej. Jest to mądry chłopiec, ale jak ja to mówię, bardzo leniwy. Sam z siebie zupełnie nie może się zabrać za odrabianie lekcji, czy naukę. Zawsze muszę go jakoś skłaniać, bądź przypominać, czy nie ma z czegoś lekcji do zrobienia. Ostatnio zauważyłam, że wystarczy mu, że tylko chwilkę popatrzy na jakiś tekst, czy słówka i od razu je zapamiętuje. Dlatego postanowiłam zakupić mu dodatek, który pomoże mu w nauce.

Najlepsze korkowe kolorowe tablice

tablice korkowe koloroweKiedyś oglądałam jakiś program telewizyjny, gdzie jakiś specjalista opowiadał, jak kolory ułatwiają naukę. Jako, że bez wątpienia mój syn jest wzrokowcem, to postanowiłam, że kupię mu tablice korkowe kolorowe. Chciałabym, żeby te tablice wisiały w kilku miejscach w jego pokoju. Wykorzystując stymulację kolorami, mam nadzieję, że zachęcę go do tego, żeby w międzyczasie, kiedy przebywa u siebie od czasu do czasu spoglądał w stronę tablic. Chciałabym umieszczać mu tam różne wzory, tabliczkę mnożenia, czy słówka z języków obcych, np. z angielskiego. Pomysłem pochwaliłam się znajomej, która bardzo mnie poparła. Nawet pomogła mi znaleźć sklep w okolicy, gdzie takie tablice mogę zakupić. Jako że sklep znajdował się blisko naszego domu, to już po chwili miałam tablice gotowe do przymocowania. Kiedy syn wrócił do domu po szkole, nie krył zdziwienia, że jego pokój zmienił troszkę swój wygląd. Szybko wytłumaczyłam, mu jaki miałam zamysł kupując je.

Po dwóch tygodniach mogę śmiało stwierdzić, że to był super pomysł. Syn bardzo chętnie z tych tablic korzysta, a co więcej, sam zaczął zmieniać materiał umieszczany na nich. Oprócz materiałów edukacyjnych, zapisuje sobie ważne dla siebie daty, między innymi sprawdzianów, a nawet wizyty u dentysty.