Przejdź do treści

Sklepowa szafa chłodnicza

 

Przechowywanie zimnych napojów, takich jak piwo czy napoje gazowane w sklepach wymaga używania specjalnego sprzętu chłodniczego. Jest szczególnie istotne w okresie letnim, kiedy popyt na zimne płyny jest największy. Aby zapewnić najlepszy dostęp do zawsze najlepiej schłodzonych produktów, sklepy decydują się na montaż tak zwanej szafy chłodniczej zarówno za ladą, jak i w punktach samoobsługowych.

Szafa schładzająca napoje w sklepach i punktach

szafa chłodnicza przeszklonaTego typu szafy występują w różnych wariantach i są oferowane przez pośredników i centra gastronomiczne, zaopatrujące sklepy oraz restauracje w odpowiedni sprzęt. Szafa chłodnicza przeszklona może przede wszystkim odróżniać się od siebie wielkością, a co za tym idzie pojemnością. Posiada kilka solidnych półek, gdzie  może być rozłożony towar. Szafy chłodnicze są najczęściej wyposażone w chłodzenie nawiewowe, które jest wspomagane przez wentylator. Dzięki temu chłodzenie towaru odbywa się w sposób równomierny, a cały proces przebiega w określonym zakresie temperatur. Pojemność użytkowa może być dobierana indywidualnie oraz zależy tylko i wyłącznie od zamiarów właścicieli sklepu, dotyczących ilości sprzedaży napojów chłodzących. Właściciele małych sklepików, w których popyt na zimne napoje jest niższy, mogą zdecydować się na mniejsze szafy o pojemności około 85 litrów. W dużych marketach lub wielkopowierzchniowych sklepach, mamy najczęściej do czynienia z szafami chłodniczymi o pojemności 300 do 400 litrów.

Sklep lub punkt gastronomiczny, które chce prowadzić handel zimnymi napojami, nie musi kupować szafy chłodniczej. Dla tego typu klientów firmy przygotowały dogodne formy najmu sprzętu. Dzięki tej możliwości klient wynajmuje szafy na przykład na imprezę cateringową lub też wesele.