Przejdź do treści

Skuteczne segregowanie śmieci

Segregowanie śmieci to podstawa. Dzięki temu przyczyniamy się do ochrony środowiska i skutecznie o nie dbamy. Jednak nie zawsze tak łatwo jest segregować śmieci. Wiąże się to z zakupem kilku koszy i myciem zużytych plastików. Nie każdemu chce się to robić i dlatego nie wszyscy decydują się na segregację.

Jak zachęcić ludzi do segregowania odpadów?

paclan workiWszystkie rzeczy, które są plastikowe nie wpływają pozytywnie na środowisko. Plastik rozkłada się wiekami i nie ma miejsca na składowanie plastików. Dlatego zabroniona jest sprzedaż plastikowych rurek do picia oraz plastikowych, jednorazowych kubków, sztućców czy talerzy. Zamiast tego można kupić bambusowe akcesoria jednorazowe. Wszystko po to aby ratować nasze środowisko przed zasypaniem go śmieciami. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego jak ważne jest segregowanie śmieci. Dlatego warto uświadamiać ludzi, że segregacja ratuje naszą planetę. W segregacji mogą pomóc paclan worki. Worki te posiadają różne kolory, dzięki temu segregacja będzie łatwiejsza. Żółty kolor to plastiki, niebieski to makulatura, brązowy to odpady, biały to szkło bezbarwne a zielony to szło kolorowe. Oprócz tego można kupić worki różnej wielkości, w zależności od tego jak duże mamy kosze w domu. Można kupić worki ze specjalną taśmą i uchwytami do łatwego zawiązania worka i sprawnego wynoszenia. Worki są bardzo trwałe i mogą udźwignąć dużą ilość śmieci. Worki możemy znaleźć w każdym supermarkecie za kilka złotych. Dzięki workom segregowanie śmieci stanie się przyjemnością.

Po wypitym mleku z kartonu lub napoju z plastikowej butelki, przed wyrzuceniem do kosza, zgniećmy karton czy butelkę, dzięki temu więcej śmieci zmieści się do naszego kosza a potem do kontenera. Pamiętajmy, aby brudne pojemniki umyć przed wyrzuceniem.