Przejdź do treści

Skuteczny sok z Noni

 

Coraz więcej ludzi zaczyna sobie zdawać sprawę z jakości pożywienia jakie przyjmuje każdego dnia, ponieważ ma ono bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Im więcej naturalnych produktów znajduje się w naszej diecie, tym lepiej.

Na co pomaga sok z Morwy indyjskiej?

sok z noni - cena za butelkęPrzeglądając strony internetowe sklepów ze zdrową i ekologiczną żywnością, można znaleźć wiele perełek, które ciągle są mało znane, a wykazują zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Zaczynając od najbliższych naszej kulturze produktów takich jak sok z kiszonej kapusty, barszcz kiszony czy sok z rokitnika, a kończąc na bardziej egzotycznych typy sok z Noni. Większość z nich ma jednoznacznie potwierdzone prozdrowotne działanie, ale są też takie, nad którymi badania nieprzerwanie trwają. Na pewno dobrym produktem na wiele dolegliwości jest sok z Noni – cena za butelkę to od czterdziestu do stu złotych, w zależności od pojemności i producenta. Jest to naturalny sok pozyskiwany z owoców Morwy indyjskiej rosnącej w regionie Polinezji. Z wyciągu z tej rośliny pozyskuje się olej, ale najbardziej znany jest sok, który od dłuższego czasu pobija serca mieszkańców Europy. Przede wszystkim wykazuje on silne działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Jego regularne spożywanie może pomóc w leczeniu cukrzycy, dolegliwości sercowych, wrzodów czy problemów jelitowych. Ponadto sok z Noni jest bogatym źródłem witaminy C, która jest naturalnym antyoksydantem, B3, żelaza i potasu. Niektóre badania naukowe dowodzą, że sok ten pomaga w zwalczaniu choroby nowotworowej.

Pomimo tak szerokiego spektrum działania soku z Noni, wciąż nie ma jednoznacznie potwierdzających badań naukowych, które nie będą pozostawiały cienia wątpliwości. Choć już wiele właściwości zostało potwierdzonych, to ciągle sporo ich czeka na wyniki badań.