Przejdź do treści

Solidny grill do ogrodu

 

Zbliżająca się wiosna zawsze jest czasem wzmożonych zakupów związanych z ogrodnictwem oraz rekreacją. Na wiosnę często decydujemy się również na kupno grilla do ogrodu. Problem w tym, że dostępne w sprzedaży grille za kilkadziesiąt złotych są bardzo wadliwe. Niektóre nawet po jednym roku użytkowania nadają się tylko na śmietnik. Chciałbym więc dziś doradzić jaki grill ogrodowy warto zakupić.

Ogrodowe grille na gaz

grill gazowy broil king royalOd lat utarło się, ze grillowanie musi być związane z węglem. Z tego powodu kupowaliśmy zarówno same grille węglowe jak i różnego rodzaju rozpałki oraz oczywiście węgiel. Z biegiem lat zaczęto jednak dostrzegać, że potrawy grillowane „na węglu” zawierają dość znaczą ilość szkodliwych substancji smolistych. Od tego momentu producenci sprzętu do grillowania zaczęli produkować grille gazowe. Potrawy przygotowane na takim grillu są równie smaczne jak te z grilla węglowego a dodatkowo są o wiele zdrowsze. Jeśli szukają Państwo obecnie jakiegoś sprawdzonego modeli grilla to osobiście polecam grill gazowy Broil King Royal. Grill ten jest wykonany z bardzo grubej blachy, która dodatkowo pokryta jest żaroodpornym lakierem, który uchroni grill przez przepalaniem. Lakier ten dodatkowo sprawi, że nasz grill nie będzie dotknięty korozją. Grille gazowe często wyposażone są w termometry. Dzięki temu możemy ciągle kontrolować temperaturę na ruszcie co sprawi, że możemy przyrządzić potrawy dokładnie tak jak mówi nam przepis.

W nowoczesnych modelach urządzeń do grillowania znaleźć możemy również timer. Umożliwi nam on kontrolowanie procesu przygotowywania posiłków. Możemy na timerze ustawić alarm, który poinformuje nas o konieczności zdjęcia posiłków z rusztu lub też o konieczności zmniejszenia temperatury. Takie nowoczesne grille możemy zakupić w wielu marketach oraz oczywiście w Internecie.