Przejdź do treści

Specjaliści z Warszawy od badania wariografem

Czy można odczytać czyjeś mysłi za pomocą specjlaistycznego urządzenia? Z pewnoscią wiele osób jest tym zainteresowana. Miałoby to oczywiste konsekwencje w wielu sferach życia. Na chwilę obecną jeszcze nie opracowano rzetelnej metody, która pozwala na odczytywanie cudzych myśli. Można jednak pośrednio sprawdzić, czy ktoś mówi prawdę.

W Warszawie przeprowadza sie badania wariografem

wariograficzne badanie - warszawaWariograf powszechnie jest znany jako wykrywacz kłamstw. Nie ulega wątpliwości, ze za jego pomocą można ustalić prawdomówność danej osoby. Urządzenia tego wykorzystywane nie tylko rpzez sąd, ale też niektóre firmy prywatne oraz agencje detektywistyczne. Trzeba jednak pamietać o tym, że działanie wariografu jest dosyć złożone. Jedynie kompetentna osoba może przeprowadzić badanie i właściwie zinterpretować uzyskane wyniki. Wariograf bazuje na powszechnie znaym fakcie, że mówienie nieprawdy wyzwala w oszukujacym silne emocje. Oczywiście dana osoba jest w stanie ukryć widoczne oznaki swojego zdenerowania, może sprawiać pozorne wrażenie spokojnej i godnej zaufania. Nawet najlepsze i najbardziej wyrafinowane kłamstwo można jednak wykryć. Wszystko dzięki parametrom psychofizjologicznym, czyli częstości bicia serca, ciepłocie ciała oraz potliwości skóry. Normalnie są to rzeczy, które trudno wykryć na oko, a które dosyć dobrze mierzy wariograficzne badanie – Warszawa jest jednym z miast, w których wykorzystuje się tego typu metodę w kryminalistyce. Trzeba jednak podkreślić, że osoba przesłuchiwana musi wyrazić zgodę na nadanie.

W Warszawie istnieje kilka specjalistycznych osodków, które przeprowadzają badania za pomocą wariografu. Trzeba podkreślić, że wariograf, zwany równiez poligrafem, nie zawsze daje jednoznaczne rezultaty, jest jednak pomocnym narzędziem w ustaleniu prawdomówności osoby przesłuchiwanej.