Przejdź do treści

Spółka czy działalność?

Wiele osób chcących założyć własną działalność ma dylemat jaką formę prawną powinna przyjąć. Najprostszym i najbardziej intuicyjnym wyborem jest zazwyczaj jednoosobowa działalność gospodarcza, ale czy zawsze taka decyzja będzie właściwa. Czy prowadzenie jednoosobowej firmy jest korzystne dla przedsiębiorcy? Na te  i inne pytania odpowiemy w artykule.

Czy zakładanie spółek jest opłacalne?

rejestracja spółek wrocławKażdy kto planuje zająć się własnym biznesem może założyć spółkę. Rejestracja spółek wrocław dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od ósmej do siedemnastek. Panie urzędniczki w każdym tygodniu zakładają co najmniej dwadzieścia nowych spółek jawnych, o ograniczonej odpowiedzialności i partnerskich. Która z nich jest najlepsza? Skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy pomogą Ci dobrać formę korzystną dla Twojego typu działalności. Przede wszystkim warto mieć na uwadze, ze wspólnicy, udziałowcy posiadający spółkę nie muszą opłacać składek zus. Te daniny to spore obciążenie dla osoby prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą ponieważ miesięczny koszt ubezpieczeń zus i składek na findusz pracy i fundusz gwarantowanych świadczeń socjalnych wynosi 1500 złotych. Część tej kwoty można odliczyć od podatku, jednak osoba, która zdecydowała się na rejestrację spółki nie będzie musiała opłacać tych składek wcale. Co zatem jest korzystniejsze? Na to pytanie powinien odpowiedzieć sobie każdy przedsiębiorca.

W przypadku, gdy założyliśmy jednoosobową działalność gospodarczą, jeszcze nic straconego. W każdym momencie możemy ją zlikwidować i założyć spółkę. Potrzebny będzie nam tylko zaufany wspólnik, bez tego nie uda nam się współpraca. Czy znasz taką osobę? Jeżeli tak to nie ma na co czekać, zarejestruj spółkę już dzisiaj. Jutro wystawisz pierwszą fakturę.