Przejdź do treści

Sposób na nowoczesny dom

 

W naszym kraju wciąż buduje się wiele domów. Wybór odpowiedniego dla siebie i całej rodziny projektu budynku to jedna z najtrudniejszych decyzji. Należy przeanalizować wszystkie aspekty i elementy projektów tak, aby wybrać dla siebie jak najbardziej odpowiedni.

Wybieramy dachy płaskie

płaskie dachyJak okazuje się, wielu ludzi powoli przekonuje się do wyboru domów z płaskim dachem. Jeszcze jakiś czas temu nie wybierano takiego rozwiązania zbyt często ze względu na panującą opinię o tym, że taki dach nie zapewnia wystarczającej ochrony mieszkającym pod nim ludziom. To jednak jest tylko mit. Istnieje wiele badań i publikacji naukowych, które wskazują, że w niektórych momentach płaski dach może zapewnić nam więcej ochrony, aniżeli spadzisty. Jednym z takich momentów jest zapewne wichura. Płaskie dachy są mniej narażone na jej zgubne działania, co zapewnia spokój i bezpieczeństwo mieszkańcom. Kolejnym ważnym elementem, który sprawia, że płaskie dachy cieszą się coraz większą popularnością jest to, że redukują one w znaczny sposób ewentualne straty ciepła, dlatego, ze posiadają zmniejszą powierzchnię zewnętrzną. Oczywiście należy również wspomnieć o tym, ze takie rozwiązanie jest dużo bardziej korzystne cenowo już na etapie budowania. Nie powinno być bowiem dla nikogo zaskoczeniem, że wykonanie płaskiego dachu kosztuje dużo mniej, aniżeli strzelistego. Odpowiednie zabezpieczenie takiego dachu sprawi również, że podczas użytkowania domu będziemy mogli zauważyć znacząco niższe rachunki za ogrzewanie.

Wybór odpowiedniego dla nas projektu domu to nigdy nie jest łatwa sprawa. Przeanalizować trzeba nawet najmniejsze elementy, czyli tak zwane detale. Wszystko po to, aby nie żałować podjętej decyzji i aby dom był jak najbardziej dostosowany do potrzeb i gustu mieszkających w nim ludzi.