Przejdź do treści

Sposoby spawania tutanu

 

Z tego artykułu dowiecie się między innymi jakie są metody spawania tytanu, jakie warunki muszą być koniecznie spełnione, aby spawania wyszło pomyślnie. Przede wszystkim chcę zaznaczyć, że tytan może być spawany na wiele sposobów. Najważniejsza sprawą jest niesamowita dokładność i precyzja przy wykonywaniu tej czynności, należy zwrócić szczególną uwagę na spoinę, musi być ona odpowiednio chroniona.

Nowoczesne metody spawania tytanu

mieszalniki przemysłoweJak wspomniałam tytan można spawać na wiele sposobów, przedstawię Wam bliżej dwie z nich. Pierwszą, a zarazem najnowocześniejszą metodą spawania tytanu i jego stopów, jest metoda laserowa. Dzięki tej metodzie uzyskujemy naprawdę wytrzymałą i trwałą spoinę, która dodatkowo wygląda bardzo estetycznie. Jedną z największych zalet metody laserowej jest podniesienie wydajności wykonywanej pracy, Proces produkcyjny znacznie przyspiesza. Drugi sposób jak Wam przedstawię to spawanie łukowe elektrodą topliwą i nietopliwą w osłonie gazów obojętnych. W tej metodzie wykorzystuje się energię cieplną, która wytwarza łuk elektryczny. Łuk wytwarza się pomiędzy topliwą bądź nietopliwą elektrodą, a spawanym materiałem. Co bardzo istotne owa metoda przyspiesza niesamowicie proces pracy. Istnieją również metody ultra dźwiękowe, dyfuzyjne, tarciowe naprawdę opcji jest wiele. Aby ochronić spawany materiał przed kruchością, czy obniżaniem cennych właściwości stosuje się ochronę z gazów obojętnych takich jak: argon lub hel.

Na koniec kwestia, która jest bardzo ważna, której nie można pominąć jeżeli zależy nam na prawidłowym wykonaniu procesu spawania. Chodzi o przygotowanie powierzchni, czyli obróbkę mechaniczną, na którą składa się wygładzenie powierzchni specjalną skrobką oraz opiłowanie pilnikiem. Po wykonaniu tych czynności należy odtłuścić powierzchnię na przykład acetonem. Tak przygotowana blacha jest gotowa do procesu spawania.

Sprawdź www.apakor.eu ofertę