Przejdź do treści

Spożywanie jogurtów z kulturami bakterii

Zawsze dbałam o sylwetkę, bo było to dla mnie dość istotne. W młodości byłam modelką, ale już zrezygnowałam dawno z tego zajęcia. Uważałam jednak, że powinnam wyglądać pięknie mimo upływającego wieku. Regularnie odwiedzałam siłownię i starałam się jeść zdrowo.

Domowe jogurty z kulturami bakterii

kultury bakteriiJakiś czas temu pojawiły mi się problemy żołądkowe i musiałam zmienić dietę. Zrezygnowałam z surowych warzyw, które nie były dla mnie odpowiednie. Lekarz zalecił mi, żebym jadła dużo jogurtów, które zawierają żywe kultury bakterii i zamierzałam dostosować się tych wytycznych. Rzadko jadałam jogurty i nie miałam nawet pojęcia jakie wybrać. Wiedziałam, że jogurty naturalne zawierały dużo dobrych kultur bakterii i na te produkty właśnie postawiłam. Znalazłam w centrum sklep, w którym dostępne były domowe jogurty i tam postanowiłam zrobić zakupy. Wszystko mi smakowało i dlatego postanowiłam samodzielnie przygotować taki domowy jogurt. Potrzebowałam jednak startera, ponieważ w jogurcie musiały być te całe bakterie. W internecie dostępnych było mnóstwo informacji na ten temat i dzięki temu wiedziałam jak zabrać się za wyprodukowanie własnego jogurtu z kulturami bakterii, bo to one były najistotniejsze w tym wszystkim. Od tego czasu regularnie jadałam jogurty i dodawałam do nich musli z owocami, bądź płatki owsiane. Posiłek taki był bardzo wartościowy i byłam najedzona przez długi czas. Mój stan zdrowia zaczął się znacznie poprawiać i byłam z tego powodu bardzo szczęśliwa.

Mój narzeczony po jakimś czasie docenił jogurty, które sama przygotowywałam i również zaczął je jadać na śniadanie. Czuł się dzięki temu lżejszy, bardziej najedzony i miał więcej energii w ciągu dnia. Cieszyłam się, że Czarek, mój narzeczony był rozsądnym człowiekiem.