Przejdź do treści

Sprężarki śrubowe z systemem uzdatniania sprężonego powietrza

 

Są różne rodzaje sprężarek śrubowych, ale na pewno warto wspomnieć o tych, które posiadają system uzdatniania sprężonego powietrza. Budowa takich urządzeń jest kompaktowa. Tego typu sprężarki proponuje się więc tym, którzy mają mało miejsca do pracy i potrzebują zaoszczędzić jak najwięcej przestrzeni.

Filtr wstępny, osuszacz chłodniczy i filtr dokładny w układzie uzdatniania

sprężarka śrubowaStacje sprężonego powietrza powinna też gwarantować podwyższoną klasę czystości. Firmy zazwyczaj indywidualnie podchodzą do oczekiwań klienta i proponują wyposażenie sprężarki także w inne elementy. Wśród nich wyróżnić można np. przetwornicę częstotliwości, filtry końcowe, wymiennik woda – olej, zbiornik, automatyczny dren kondensatu i znacznie więcej. W takich sprężarkach praca odbywa się w 3 etapach: najpierw sprężanie, następnie filtracja i w końcu osuszanie. Najważniejszą cechą sprężarek z systemem uzdatniania sprężonego powietrza jest to, że są kompaktowe. Wszystko znajduje się tu w jednej obudowie – cały system. Nie trzeba gospodarować kolejnej części przestrzeni roboczej, bo nie trzeba osobno zakładać systemu do uzdatniania sprężonego powietrza. Konstrukcja takich sprężarek jest oczywiście bezpieczna. Układ uzdatniania sprężonego powietrza jest zintegrowany. Składa się on z kilku elementów. Pierwszym z nich jest filtr wstępny. Tu porowatość włókniny jest naprawdę wysoka. Z niej wykonany jest wkład, którego zadaniem jest magazynowanie pyłów. Taki wkład potrafi usunąć nawet 99% zanieczyszczeń! Następnym elementem jest osuszacz chłodniczy, którego zadaniem jest usuwanie wilgoci ze sprężonego powietrza do punktu rosy, czyli 3 stopni Celsjusza.

Wilgotność względna przed osuszaniem wynosi 100%, a po osuszaniu już tylko 21%! Ostatnim elementem jest filtr dokładny. Ten filtr wykonany jest z mikrowłókniny, która pochłania cząstki mniejsze niż 1 mikrometr.

Informacje pochodzą z air-master.pl