Przejdź do treści

Stawiajmy fotowoltaikę na wynajętym polu

Posiadając odpowiednio dużą gotówkę, trzymanie jej w banku jest zupełnie nieopłacalne. O wiele lepiej będzie zainwestować ją w coś, co będzie przynosiło długoterminowe zyski. Bardzo dużą popularnością cieszą się ostatnio inwestycje w fotowoltaikę. Są one związane z małym ryzykiem, ponieważ energia elektryczna jest potrzebna cały czas.

Opłaca się inwestować w elektrownię słoneczną

wynajem pola pod panele słoneczneAby postawić farmę fotowoltaiczną, czyli przyjazną środowisku elektrownię słoneczną, która pobiera moc elektryczną z promieni słonecznych, nie musimy być właścicielami ziemskimi. Wystarczy, że podpiszemy z kimś, kto ma ziemię, odpowiednią umowę najmu. Dzierżawiąc pole będziemy mogli zbudować na nim farmę oraz użytkować ją i czerpać z niej zyski. tego typu umowy dzierżawy zwykle starają się dorównać czasem trwania żywotności paneli. Umowy podpisujemy zwykle na dwadzieścia dziewięć lat. Później panele nadają się już tylko do recyklingu. Dobrze będzie, jeżeli odpowiednio wcześniej ustalimy, kto ma zająć się tym po zakończeniu trwania umowy. Zwykle będzie to obowiązek, który spocznie na inwestorze, jednak nie zawsze. Istotnym warunkiem może być także to, po czyjej stronie będą stały takie opłaty jak podatek od gruntu albo koszt przywrócenia ziemi do użytku rolnego po zakończeniu trwania umowy. Obecnie wynajem pola pod panele słoneczne jest bardzo opłacalny. Możemy w ten sposób wiele zarobić.

Inwestycja w panele słoneczne jest nie tylko bardzo opłacalna. Możemy w ten sposób także przyczynić się do zrobienia czegoś dobrego dla naszej planety. Produkując prąd z Odnawialnych Źródeł Energii robimy coś bardzo ekologicznego. Warto się tym zainteresować, szczególnie teraz, gdy ceny produkcji energii elektrycznej w konwencjonalnych elektrowniach stale idą w górę.